S jakou jedenáctkou by mohla Barcelona rozsévat hrůzu a strach v LaLize a Evropě?

S jakou jedenáctkou by mohla Barcelona rozsévat hrůzu a strach v LaLize a Evropě?

Nová sezóně v LaLize je na obzoru. Letní přestupové okno se pomalu uzavírá, ale jisté je, že kouč Barcelony Ernesto Valverde byl na trhu aktivní a snažil se strategicky posílit o nové tváře. Jen další měsíce ukážou, zda dokázal mezeru po Iniestovi adekvátně vyplnit. Bude katalánský gigant opět bojovat o cenné trofeje?

Očekává se, že Valverde opět vsadí na klasické rozestavení 4-4-2. S dvěma hvězdami na hrotu a týmem zajímavých tváří, které ale mnohdy musí o svých kvalitách ještě přesvědčovat nejen trenéra, ale i fanoušky. Letní výdaje byly velké, očekávání je podobné a neúspěch se nepřipouští. Barcelona chce obhájit prvenství v LaLize a uspět také v Lize mistrů.

Bude zajímavé sledovat, kdo na začátku sezóny šanci v základní jedenáctce dostane. Někdo si své místo udrží až do konce, jiní mohou zakolísat a dát šanci lavičce náhradníků. Před začátkem další náročné sezóny se domníváme, že na střídačce začnou Cillessen, Vidal, Malcom, Alcacer, Semedo, Arthur, Mina a Vermaelen. Kdo by pak dostal důvěru v poli?

Redakce eFotbal.cz má své favority. Mezi třemi tyčemi by měl operovat Ter Stegen, před ním by figurovala čtveřice obránců Piqué, Umtiti, Alba a Sergi Roberto. Důležitý bude střed pole, kde je potřeba vytvořit koalici, která nebude příliš doplácet na to, že již v kádru není Iniesta. Podle všeho by zde mohl Valverde nasadit Coutinha, Rakitiče, Busquetse a Dembélého. Do útoku by se pak postavili podle očekávání Suárez a Messi.