Vydra už probíral svou roli s manažerem Dychem: Říkal mi, že před třemi lety by mě do Burnley nekoupil

Vydra už probíral svou roli s manažerem Dychem: Říkal mi, že před třemi lety by mě do Burnley nekoupil

Šestadvacetiletý rychlík Matěj Vydra tento týden přiznal, že ho Derby County trochu tlačilo do Leedsu United, které předložilo nadstandardní nabídku. Nakonec však nebude pokračovat v Championship, ale v Premier League, odkud si ho pořídil celek Burnley FC.

Nejvyšší anglickou soutěž mu už před půl rokem předpověděl manažer Manchesteru United José Mourinho. Stalo se tak při lednovém duelu Anglického poháru, ve kterém narazili Rudí ďáblové právě na Derby. "Říkal mi to, když jsme se loučili. A zajímavé je, že když jsem byl v pondělí v Manchesteru, tak jsem ho viděl jít po ulici. Tentokrát jsme spolu nemluvili," uvedl webem sport.cz citovaný ofenzivní hráč s minulostí v Jihlavě či Baníku Ostrava.

Někdejší borec Udinese, Brugg, West Bromwich Albionu, Watfordu nebo Readingu ještě v sobotu večer nic nevěděl a v úterý již v Burnley podstupoval zdravotní prohlídku. Vše se tedy upeklo během 48 hodin.

Nový spoluhráč Joe Harta, jenž na stejnou adresu přestoupil z Manchesteru City, už stačil hovořit i s trenérem Seanem Dychem, který sedí na lavičce již necelých šest let. "Říkal mi, že před třemi lety by mě do Burnley nekoupil, protože hráli především na vysoké útočníky. Ale rád každou sezónu upravuje taktiku, aby měli čím soupeře překvapit, chtějí být fotbalovější. Typologicky jsem jiný než ostatní, jsem desítka, která umí s balonem, vybírá si místo a má dobrý pohyb," pokračoval na stránkách sport.cz člen širšího kádru české reprezentace.

Je zajímavé, že Burnley má nyní na soupisce dva muže, kteří v posledních dvou letech ovládli střeleckou tabulku druhé nejvyšší soutěže - jak Vydru, tak stejně starého dlouhána Chrise Wooda, který si tehdy připsal za Leeds 27 tref a mezi elitou pak přetavil dvacet startů v základu v pěkných deset branek. "Je tady pět šest útočníků. Není to malá konkurence, ale určitě se nebude hrát celou sezónu na jednoho hrota. Pokud se podaří postoupit do základní skupiny Evropské ligy, vyjde to tak na padesát zápasů za sezonu. Všichni dostanou šanci a bude záležet jen na mně, jestli ji využiju. Chci ukázat, že na to kvalitu mám," uzavřel klient agenta Ondreje Chovance.