Padne klubový rekord Chelsea i suma, jakou ještě nikdo za brankáře nezaplatil?

Padne klubový rekord Chelsea i suma, jakou ještě nikdo za brankáře nezaplatil?

Chelsea začala těsně před uzavřením letního přestupového okna hledat náhradu za Belgičana Thibauta Courtoise, který vynechal poslední dva přípravné duely Blues a ze Stamford Bridge je na odchodu.

Podle BBC má londýnská značka na mušce třiadvacetiletého španělského brankáře Kepu Arrizabalagu, za něhož by mohl jeho současný klub Athletic Bilbao, který v posledních čtyřech přípravných utkáních nedostal branku, inkasovat až 80 milionů eur.

Pokud by se tak opravdu stalo, světový rekord při přestupu brankáře, který drží liverpoolský Alisson, by byl překonán ve stejném transferovém období.

Šestinásobný šampion Premier League, jehož vlastní Roman Abramovič, by navíc učinil rekordní nákup klubové historie. Dosud největší sumu totiž vynaložil do příchodu Álvara Moraty, který vyšel na 65 milionů eur.

Nový manažer Chelsea Maurizio Sarri s angažováním bývalé součástky Valladolidu souhlasí. "Viděl jsem ho před rokem a můj první dojem z něj byl takový, že je to velmi kvalitní gólman. Velmi mladý, ale opravdu dobrý," uvedl někdejší stratég Neapole.

Mistr Evropy do devatenácti let z roku 2012, který byl součástí španělské reprezentace na světovém šampionátu v Rusku, odchytal za poslední dvě sezony LaLigy 53 duelů, s tím, že se mu v nich podařilo udržet čisté konto hned patnáctkrát.