Slavia měla na wantlistu i sparťana Čiviče nebo jabloneckého Jovoviče. A kteří cizinci mohli být v Edenu také?

Slavia měla na wantlistu i sparťana Čiviče nebo jabloneckého Jovoviče. A kteří cizinci mohli být v Edenu také?

Jaroslav Tvrdík se po prvním utkání třetího předkola Ligy mistrů pochlubil seznamem vytipovaných posil, který vznikl už pod taktovkou Jindřicha Trpišovského a Jana Nezmara ještě před startem hlavního přestupového okna.

Na listu je k vidění čtrnáct jmen, s tím, že hned pět z nich se sešívanému "S" z Edenu podařilo přivést do Vršovic. Konkrétně Peter Olayinka, Vladimír Coufal, Jaroslav Zelený, Alexandru Baluta a Jan Matoušek, jenž se Slavii upsal tento týden a rozběhlou sezonu ještě stráví tam, kde je, čili v Příbrami.

Nejdražším byl prvně jmenovaný Nigerijec, jenž dorazil z Gentu za 83 milionů korun, následovaný Alexandruem Balutou, jehož klub z metropole koupil z Craiovy za 67 milionů korun.

"Nejlepší posílení za dobu působení ve Slavii. Ze záměrů přijatého před pěti šesti měsíci se podařilo realizovat čtyři ze šesti. Neskutečné," liboval si na svém Twitteru šéf slávistického představenstva.

Dva z nich patří konkurenční Spartě - jak bývalý zadák Spartaku Trnava Eldar Čivič, který byl alternativou k jabloneckému Zelenému, tak Benjamin Tetteh, jenž se na Letnou přestunul z Ďolíčku.

Kromě často zmiňovaného egyptského reprezentatan Mahmúda Trezegueta, který by stál 150 milionů korun, měla Slavia v hledáčku také Amra Várdáua z PAOKU Soln, Kristofera Olssona z AIK Stockholm, Alberta Gudmundsona z PSV Eindhovenu, Nemanji Radonjiče z CZ Bělehrad, Pascala Köpkeho z Herthy Berlín či Vladimíra Jovoviče z Jablonce.

Vytipované posily pro slávistické léto:

1. Mahmúd Trezeguet - Kasimpasa
2. Peter Olayinka - Slavia
3. Vladimír Coufal - Slavia
4. Jaroslav Zelený - Slavia (Eldar Čivič - Sparta)
5. Amr Várdá - PAOK Soluň
6. Alexandru Baluta - Slavia
7. Vladimir Jovovič - Jablonec
8. Kristofer Olsson - AIK Stockholm
9. Albert Gudmundson - PSV Eindhoven
10. Benjamin Tetteh - Sparta
11. Pascal Köpke - Hertha BSC
12. Nemanja Radonjič - CZ Bělehrad
13. Jan Matoušek - Slavia