Testy pod Ještědem mu vyšly a Liberec se pochlubil další letní posilou

Ačkoliv už má Fortuna liga za sebou tři kola, Slovanu Liberec to nebrání v posilování a další novou tváří v kádru trenéra Zsolta Hornyáka se stal pětadvacetiletý slovenský středopolař Filip Oršula.

Testy pod Ještědem mu vyšly a Liberec se pochlubil další letní posilou

Hráč, jenž naposledy působil ve Slovanu Bratislava, byl pod Ještědem na testech již od minulého týdne. O víkendu nastoupil za klubovou juniorku a v utkání skóroval a uprostřed právě probíhajícího týdne pak podepsal roční kontrakt s opcí na další spolupráci.

Oršula, jenž má za sebou působení v Twente, Duigsburgu či Wiganu, dorazil na sever Čech jakožto volný hráč. Ve středu byl u jeho podpisu na nové adrese jak jeho agent Juraj Vengloš z agentury Central Sport Management, tak prezident FCSL Zbyněk Štiller.

Co si od něj slibuje trenér a jeho krajan v jedné osobě? "Hlavně zlepšení finální fáze a větší produktivitu."

Debut v novém působišti si může připsat v rámci čtvrtého kola v Brně. Právě tam totiž Opava hostí v sobotu 11. srpna Liberec. Premiérové vystoupení před domácím publikem ho pak může potkat v souboji s Bohemians 1905.

Začátky: Narodil se 25. února 1993 ve slovenské obci Sebedražie v okresu Prievidza. V žákovském věku přestoupil z Prievidze do Trnavy a následně se přesunul do mládežnické akademie Manchesteru City. V šestnácti letech pak podepsal smlouvu v nizozemském Twente Enschede. V devatenácti letech se dostal do anglického Wiganu a o rok později odešel do německého Duisburgu. Začátkem roku 2014 se vrátil zpět na Slovensko, konkrétně do Myjavy.