Nenasytný Vacek? Mohl být volný hráč a už být ve Spartaku, ale odmítl i odškodné pěti měsíčních platů

Nenasytný Vacek? Mohl být volný hráč a už být ve Spartaku, ale odmítl i odškodné pěti měsíčních platů

Tento týden se na slovensko-polské trase probírá možný přestup jednatřicetiletého Kamila Vacka ze Slasku Wroclaw do Spartaku Trnava, který vede jeho oblíbený kouč Radoslav Látal, se kterým hráč pracoval již v Piastu Gliwice.

Bývalý středopolař Sparty, Chieva Verona či Maccabi Haifa se v polském klubu ocitl na vedlejší koleji a trenér Tadeusz Pawlowski pro to nehledal žádné výmluvy. Bez skrupulí oznámil, že pro něj nemá místo v kádru, protože má do středu pole k dispozici lepší fotbalisty.

Jak uvedl list Przeglad Sportowy, Trnava projevila o jeho příchod zájem v podobě ročního hostování. Představa generálního manažera Spartaku Pavla Hoftycha byla taková, že by slovenský mistr převzal menší část jeho vysokého platu a zbytek by nadále platil Slask, což se polské straně logicky nelíbí.

"Zatím nepřišla žádná nabídka na přestup," posteskl si sportovní ředitel Dariusz Sztylka, jehož Slack nechtěl pasivně vyčkávat na oficiální trnavskou nabídku a Vackovi navrhl předčasné ukončení kontraktu s odstupném ve výši pěti měsíčních platů, což by mu dodalo jistotu až do prosince 2018, ovšem záložník s tím nesouhlasil (kdyby ano, už mohl být na Slovensku). "Je to škoda, protože by to byl kompromis a dobrá nabídka. Stále však věřím, že jsme schopní komunikovat," uzavřel Sztylka.

Čas však hraje pro Wroclaw. Pokud z prvního týmu odstavený Vacek, jenž měsíčně vydělává okolo 70 tisíc polských zlotých (zhruba 450 tisíc korun) během roku nenastoupí alespoň v deseti procentech zápasů, smlouva bude rozvázána automaticky a bez jakéhokoliv "bolestného".