Salahův bláznivý rok v Liverpoolu: Proč k jeho domu jezdí autobusy plné lidí?

Salahův bláznivý rok v Liverpoolu: Proč k jeho domu jezdí autobusy plné lidí?

Před rokem ho kupoval Jürgen Klopp s velkým příslibem. Egyptský ostrostřelec Mohamed Salah se vracel do Premier League a chtěl dokázat, že dokáže i na Ostrovech být silným mužem v poli. Římské AS se s ním loučilo nerado, mnozí se německého kouče ptali, jestli nekupuje zajíce v pytli. Po roce je jisté, že se jednalo o jeden z nejlepších nákupů trenéra Liverpoolu.

Šestadvacetiletý egyptský křídelník má za sebou vynikající sezónu, po které se spekulovalo, zda ho za obrovský peníz nepozře některý z evropských gigantů. Klopp svou ovečku uchránil. Také v nové sezóně by mohl být Salah velmi platným, vždyť v té minulé zaznamenal 44 branek a stal se nelepším střelcem Afriky i Premier League.

Aktuálně se na přestupovém trhu pohybuje jako třetí nejdražší ovečka. Před ním je jen Messi a Neymar. Jeho cenovka se vyšplhala na 150 milionů eur a každý by si dokázal představit mít ho ve svém týmu. Na světovém šampionátu v Rusku se svou zemí díru do světa neudělal, ale v klubové sféře je to zcela jiné.

Salah vzpomíná na svůj první rok, který se zdá být zásadní a průlomový v jeho kariéře, s humorem. Přestože na Ostrovech chvíli působil v Chelsea, problémy mu dělalo i řízení na levé straně. „První týdny byly opravdu náročné, měl jsem několik dopravních nehod, když jsem vyjel na chodník. Potom jsem si už zvykl,“ vzpomíná s humorem hvězda, kterou Liverpool z Říma přivedl za 42 milionů eur.

Ve své zemi je oslavován prakticky za boha, proto je kolem něj pořádný mediální humbuk. Po světovém šampionátu v Rusku unikla na sociální sítě adresa jeho bydliště v rodné zemi. O několik hodin později už stál před jeho domem zástup fanoušků, který chtěl fotky a podpisy.

„Začalo to jedním chlapíkem, který zaklepal a chtěl se se mnou vyfotit. Souhlasil jsem, o dvě hodiny se vrátil s dalšími osmi lidmi. Opět jsem jim vyhověl, ale když se v noci vrátil s autobusem plným lidí, optal jsem se už, o co se vlastně snaží. Řekl mi, že se všichni dostavili udělat si se mnou fotku a zítra přivede ještě víc lidí,“ smál se někdejší hráč Basileje či Fiorentiny v rozhovoru pro africká media.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.