Proč Boateng odmítl Mourinha? Prý má v Bayernu větší šanci vyhrát LM než na Old Trafford

Proč Boateng odmítl Mourinha? Prý má v Bayernu větší šanci vyhrát LM než na Old Trafford

Německý reprezentační obránce se svými krajany na světovém šampionátu v Rusku díru do světa neudělal a mistři světa z roku 2014 opouštěli turnaj již po skupinové fázi. Přesto je nutné registrovat jeho schopnosti v defenzivě Bayernu a stabilní výkony. Díky tomu byl prakticky celé léto spojován s PSG, poté se do závodu o jeho zisk přihlásil i Manchester United, ale devětadvacetiletý Boateng klubové barvy měnit nebude.

Podle britských listů byl jeho příchod na Old Trafford již hotovou věcí, ale nakonec se tak nestalo. Mohlo se jednat o velice zajímavý přestup a kouč Rudých ďáblů José Mourinho o něj velice stál. V závěru přestupového okna hledá defenzivní tváře do svého kádru, aby mohl být konkurenceschopný dalším ostrovním gigantům a uspět třeba i v Lize mistrů.

Boateng má v Bayernu platný kontrakt až do roku 2021 a na tom se toto léto zřejmě nic nezmění, přestože zástupci Manchesteru United několikrát do bavorského městečka dorazili. Rozhodování bylo údajně na samotném hráči, který podle zdrojů SkySports ukázal ostrovnímu klubu záda z jasného důvodu.

Boateng totiž vyslovil přání ještě jednou vyhrát Ligu mistrů, což se mu podařilo již v roce 2013 právě v Bayernu. Podle jeho slov by prý na Old Trafford měl mnohem menší šanci uspět v prestižní milionářské soutěži než u současného chlebodárce. Pro Manchester United i Mourinha hodně studená sprcha, když si vytipovaný hráč myslí, že Rudí ďáblové nejsou silným hráčem na evropské šachovnici.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.