Že by přece jen Krmenčík frnkl? Mistr Belgie má připraveny miliony eur a záleží na Paclíkovi se Šádkem

Že by přece jen Krmenčík frnkl? Mistr Belgie má připraveny miliony eur a záleží na Paclíkovi se Šádkem

Ohledně možného odchodu Michaela Krmenčíka ze Štruncových sadů už se toho napsalo dost a po třech odehraných ligových kolech už se fanoušci Viktorie chlácholili scénářem, že budou mít nejlepšího střelce uplynulé ligové sezony stále pod svou střechou.

Jak však vyšlo na iSport.cz, zájemci o podpis bývalého útočníka Dukly se pořád najdou. Jako v případě předního belgického celku FC Bruggy, který sportovní vedení z Doosan arény předložil zajímavou nabídku, s tím, že ve hře je odstupné 6 milionů eur, což je necelých 160 milionů korun a další procenta z možného budoucího transferu.

Bruggy, které čeká stejně jako Plzeň základní skupina Ligy mistrů, jsou úřadujícím mistrem své země a s českým reprezentantem to myslí vážně, o čemž svědčí i spekulace, že by byly ochotné ještě přitlačit. Finální částka vzešlá ze stadionu Jana Breydela pro více než 29 tisíc diváků by se mohla klidně vyšplhat až na 8 milionů eur, čímž by se šlo přes hranici 200 milionů korun. "Oficiální zájem projevily Bruggy, už kvůli tomu kontaktovaly Plzeň," citoval Deník Sport svůj zdroj.

Patnáctinásobný šampion First Division A, n a jehož lavičce sedí Chorvat Ivan Leko, sice již během léta utratil 14 milionů eur, ovšem finanční zdroje mu nevysychají. Tím spíš, že zřejmě prodá svého vytáhlého brazilského útočníka Wesleyho za 12 milionů eur do Lazia Řím. No, a Krmenčík by mohl být přímou náhradou.

Krmenčík už nějaký čas spolupracuje s německým agentem Saschou Empacherem, který pomohl přivést do Sparty Nitu, Stanciua a Tetteha. V zimě mu nabízel hostování ve Wolverhamptonu, ale Paclík a Šádek a spol. ho tehdy nepustilli. K zatrhnutí transferu může dojít i v těchto dnech - pokud tedy stále platí to, že chce plzeňský klub za svou ofenzivní hvězdu minimálně 10 milionů eur, čili 260 milionů eur.