Slávistická juniorka dostala od posílené Sparty pětku. Stál proti nám starší a kvalitnější tým, stěžoval si Řehák

Juniorská liga má za sebou nejslavnější tuzemské derby, které se Slavii hrající na domácím trávníku v Xavěrově nevydařilo, neboť svému tradičnímu rivalovi podlehla 2:5.

Hostující Spartě výrazně pomohli hráči, který mládežnický výběr posílili z áčka, a sice Eldar Čivič, skórující Bogdan Vatajelu a Zinedin Mustedanagič, jenž se dokonce trefil dvakrát, což platí i pro rychlonohého Zuberua Sharaniho, což je Spartou testovaný útočník z ghanské akademie Dreams FC, kterou prošel například i Benjamin Tetteh.

Sešívaní, kteří dohrávali prestižní šlágr bez vyloučeného Vejvara, měli mezi třemi tyčemi svou letní posilu ze Spartaku Trnava. Dvacetiletý gólman však během čtvrt hodiny inkasoval hned třikrát a zatím to nevypadá, že by měl vytláčet ze slávistické svatyně Koláře.

"Totálně jsme nezvládli vstup do utkání. Zaspali jsme a v patnácté minutě prohrávali 0:3. Kluci ale zápas nevzdali a dokázali jsme snížit. Měli jsme ještě několik velkých šancí na vyrovnání, do poločasu jsme ale naopak inkasovali. Problém byl právě v produktivitě. Ve druhém poločase kluci makali dále. Stálo proti nám starší a kvalitnější mužstvo," upozornil kouč červenobílého souboru Pavel Řehák.

Juniorská liga - skupina Čechy:

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 2:5 (1:4)
Branky: 27. Vejvar, 62. Šilhan - 5. a 42. Zuberu, 16. a 50. Mustedanagič, 12. Vatajelu. ČK: 63. Vejvar (Slavia).