Kepa: Sarri má neuvěřitelně efektivní myšlení. Kdyby mi ho ale nedoporučil Reina, tak odmítnu

Londýnská Cheslea přišla v závěru letního přestupového okna o svou jedničku, ale rychle našla náhradu. Thibaut Courtois je již majetkem Realu, ale nový kouč Blues Maurizio Sarri přivedl z Bilbaa Kepu Arrizabalagu za rekordní sumu. 72 milionů liber stačilo, aby se stal nejdražším brankářem světa. V jeho rozhodování ale nesehrála roli velikost nového klubu, nýbrž krajan, který mu podpis doporučil.

Kepa: Sarri má neuvěřitelně efektivní myšlení. Kdyby mi ho ale nedoporučil Reina, tak odmítnu

Třiadvacetiletý brankář se jeví jako obrovská hvězdička let budoucích. Před několika měsíci jeho angažování zvažoval i Real Madrid, který nakonec vsadil na jistotu a přivedl hotového gólmana. Kepa ale vykazuje potenciál, který by z něj mohl udělat nejlepšího brankáře světa. Jeho cenovka nakonec byla větší než Brazilce Alissona Beckera, který jen krátce držel cenový rekord, když z AS Řím přišel do Liverpoolu za 65 milionů liber.

Kepa se na nové adrese teprve rozkoukává, ale tuší, že by mohl být přínosem. Podle prvních hodin na Stamford Bridge se mu jeví, že by mohl velice dobře zapadnout do herní filozofie kouče Maurizia Sarriho. „Myslím si, že si zde rychle zvyknu. Přizpůsobit se stylu Sarriho nebude obtížné, jeho smýšlení mi je blízké. Má neuvěřitelně efektivní myšlení, což dokázal i v Neapoli,“ chválil Kepa svého nového trenéra.

Na Stamford Bridge by však nedorazil, kdyby mu přestup nedoporučil jeho krajan, který již se Sarrim spolupracoval. „Měl jsem předem zjištěno od některých hráčů, jak Sarri pracuje. Nejlépe mi ho popsal Pepe Reina. Přiznám se, že kdyby mi ho nedoporučil, tak asi odmítnu. Jeho slova mě ale přesvědčila. Sarri hraje ofenzivně a jeho styl je podobný španělskému fotbalu. Očekávám, že pod jeho vedením porostu a dočkáme se cenných trofejí,“ uzavřela nová jednička Blues.