Dostane Ospina černého Petra? Arsenal se ho chce zbavit, turecký zájemce by raději hostování

Někdo z kola zřejmě vypadnout musel. Jak se zdá, černého Petra by na poslední chvíli neměl dostat na Emirates Petr Čech, nýbrž kolumbijská jednička David Ospina. Zájemce je, Arsenal je také svolný k uvolnění, ale názory se rozcházejí ve finální dohodě. Letní přestupové okno se blíží ke konci a kompromis v tomto případě asi není reálný.

Dostane Ospina černého Petra? Arsenal se ho chce zbavit, turecký zájemce by raději hostování

Nový kouč Gunners Unai Emery v létě přivedl Bernda Lena z Leverkusenu a ihned bylo v médiích rušno. Německý gólman by se mohl stát dlouhodobou jedničkou a na vedlejší kolej odsunout nejen bývalého českého reprezentanta, ale právě i Ospinu. Tři kvalitní brankáře si sice Arsenal dovolit může, ale každý z nich by rád chytal a neseděl jen na lavičce náhradníků.

Leno je sázkou na budoucnost, mohl by se učit po boku Čecha, který má ještě pár let kariéry před sebou. Černý Petr by tak padl na kolumbijského legionáře, který chtěl na Emirates setrvat, ale pravidelné herní vytížení by jeho názor změnilo. Právě takovou možnost mu nabízí turecký Besiktas.

Devětadvacetiletý Ospina naslouchá volání zájemce, na stejné vlně je i Arsenal. Názory se ale liší ve způsobu spolupráce. Turecká média hovoří o tom, že londýnský klub by brankáře rád prodal trvale a získal pár milionů do své pokladnice, ze které se během léta hojně vydávalo na posilování. Besiktas však chce nejdříve jistotu, že by byl Ospina správnou volbou a hodilo by se mu spíše roční hostování s opcí.