Modrič prý radil Kovačičovi: Neptej se a jdi. Je to náročná soutěž, ale stadióny jsou vždy vyprodané

Tři roky bojoval o přízeň v Realu Madrid, ale šanci v poli příliš nedostal. Chorvatský středopolař se může pyšnit druhým místem na světovém šampionátu v Rusku a o zájem evropských gigantů si rozhodně stěžovat nemůže. Nakonec ho na hostování získala Chelsea a Kovačič se na novou výzvu těší.

Modrič prý radil Kovačičovi: Neptej se a jdi. Je to náročná soutěž, ale stadióny jsou vždy vyprodané

Jeho přesun byl součástí nákupu Thibauta Courtoise. Real se přeci musel Blues nějak odvděčit, že belgického brankáře pustili. Kovačič prošel zdárně zdravotní prohlídkou a věří, že nová sezóna bude pro něj průlomová. „Je smutné, že odcházím, protože mám k tomuto klubu hodně blízko. Potřeboval jsem ale hrát a zdálo se, že mi to Real zatím nemůže nabídnout,“ nechal se slyšet čtyřiadvacetiletý záložník.

Na novou výzvu se těší a hlavně je rád, že se v poli potká s Jorgihem, kterého zná dobře z italské Serie A. „Jsem moc rád, že si s ním zahraju. Mohlo by nám to na hřišti fungovat, ale rozhodnutí bude na trenérovi, jak mě využije,“ poukazuje na fakt, že místo v základní sestavě nemá jisté ani na Stamford Bridge.

Svůj možný přesun do Londýna probíral s krajanem Lukou Modričem, který zná Premier League díky angažmá v Tottenhamu. „Máme hodně přátelský vztah a vždy dávám na jeho zkušenosti. Když se mi tahle nabídka naskytla, byl šťastný i za mě. Řekl, že se nemám ptát a jít. Londýn je prý úžasné město. Prozradil mi, že anglická soutěž je na začátku těžká pro každého, ale je to krásná liga. Stadióny jsou plné fanoušků a prý věří, že si to tam užiju,“ dodal Kovačič, který poukázal na fakt, že mu Modrič v rozhodování hodně pomohl.