Agent: O mého klienta měl vážný zájem Manchester United, ale jeho nabídku jsme museli odmítnout

Jedno z nejméně působivých přestupových období má za sebou anglický Manchester United, od něhož se čekala mnohem větší aktivita na trhu, má-li být úspěšný při svém tažení za ligovým titulem. Jak nám ovšem ukazují poslední zprávy, snaha podepsat hráče byla, ovšem ti jejich nabídku nevyslyšeli.

Agent: O mého klienta měl vážný zájem Manchester United, ale jeho nabídku jsme museli odmítnout

A jedním z takových hráčů, kterému byla dána možnost zahrát si vedle svého reprezentačního kolegy na Old Trafford, je i dnes už bývalý záložník ruského Zenitu Petrohrad nebo čínského Tianjinu Quanjian Axel Witsel. Bronzový medailista z mistrovství světa v Rusku sice toužil po návratu do Evropy, ovšem když mu byla dána možnost zahrát si v jednom z největších týmů Britských ostrovů, tak danou nabídku odmítl.

„Manchester United možná potřeboval hráče, ale my jsme tuto nabídku ani nebrali v potaz. Klub mu nemohl zaručit, že bude volbou číslo jedna do zálohy, a to je něco, co bych svému klientovi nemohl udělat. Když se ozvalo vedení Dortmundu, jednání bylo zcela jiné. Michael Zorc (sportovní ředitel Borussie) mě přesvědčil o tom, že Witsel je hráč, kterého přesně potřebují a který je pro ně vytouženým typem posily. Po pár rozhovorech nebylo o čem uvažovat a myslím si, že nakonec jsou obě strany velice spokojené,“ vysvětloval hráčův agent Paul Stefani.

Devětadvacetiletý středopolař se tak pokusí vrátit čerstvý impuls do řad Borussie. I když na hráče v žlutočerných dresech nečeká v příští sezoně nic lehkého, jelikož s kvalitou Bayernu Mnichov může v německé nejvyšší jen málokdo soupeřit, minimálně odhodlání je v hlavách svěřenců nového trenéra Luciena Favreho opravdu vysoké. Není ani vyloučeno, že po belgickém univerzálovi přijde i další posila, přestupové okno se v Bundeslize oproti Premier League totiž uzavírá až 31. srpna.