Chtěl bych napodobit Baráka, tvrdí Matoušek. Jakou měl při podpisu v Edenu podmínku?

Chtěl bych napodobit Baráka, tvrdí Matoušek. Jakou měl při podpisu v Edenu podmínku?
OBSAHUJE VIDEO

Tento týden si v Edenu podali dveře Gino van Kessel, Jasmin Ščuk a Jan Matoušek. Zatímco prvně jmenovaný zamířil do druholigového belgického celku KSV Roeselare a druhý zmíněný se odebral do druholigového tureckého týmu Erzurumsporu, dvacetiletý ofenzivní záložník zůstal tam, kde je a do Slavie přijde až v blízké budoucnosti.

Dvacetiletý svěřenec příbramského trenéra Josefa Csaplára totiž přijel do Vršovic pouze podepsat čtyřletý kontrakt a nadále bude zapůjčen u řeky Litavky. "Je to nádherný pocit. Hrozně se na to těším, na klub, na stadion, na fanoušky. I když budu s týmem až v zimě, tak se nemůžu dočkat," citoval web slavia.cz reprezentanta do jednadvaceti let.

V Příbrami by měl být zapůjčen minimálně do zimy. "Byla to moje podmínka, že bych chtěl ještě zůstat v Příbrami, abych si zvyknul na ligu. Přeci jen mám jen tři ligové starty," ozřejmil.

Protože byl spojován nejen se Slavií, ale i s Plzní, Spartou a pár zahraničními adresy, proč nakonec padla volba právě na sešívané? "Slavia je jeden z nejlepších klubů v Česku. Věřím, že jsem zvolil pro mě nejlepší cestu. Chtěl bych napodobit třeba Tondu Baráka, který přišel také z Příbrami a dosáhl tady velkých úspěchů," doplnil odchovanec Příbrami, který se nebál poodhalit ani své cíle. "Určitě bych chtěl se Slavií vyhrát titul. Působit tady delší dobu a pak třeba zkusit zahraniční angažmá," pokračoval rychlonohý mladík, který si nic nedělá ani ze zvýšeného mediálního zájmu. "Všichni se mě od toho snaží držet dále. Abych nic neřešil a soustředil se jen na své výkony a na fotbal. Snad se to povedlo, jsem v klidu a moc to neřeším," zakončil na webu slavia.cz.