Někteří hráči jsou nad standardem naší ligy, všiml si Jílek. Jak viděli kazašského obra Sladký s Faltou?

OBSAHUJE OHLASY

O důležité branky Sigmy proti pohárově zkušenějšímu kazašskému celku Kajratu Almaty se postarali Martin Sladký a Václav Pilař, jenž zužitkoval vybídnutí Šimona Falty.

Někteří hráči jsou nad standardem naší ligy, všiml si Jílek. Jak viděli kazašského obra Sladký s Faltou?

Hlavně úvodní trefa Sladkého se bude ucházet o trefu foku. "Většinou mám levou na opírání a teď jsem dva góly během tří zápasů. Nějak se to tam ke mně vylilo, jenom jsem se soustředil na to, abych to nepřekopl jako vždycky," pronesl bezprostředně po utkání jeden z olomouckých hrdinů.

A jak viděl první duel třetího předkola komplexně? "Ukázalo se, že soupeř má kvalitu dopředu, mají šikovné a rychlé hráče. Trošku nás pak zbrzdila zbytečná červená karta," podotkl Sladký.

S výsledkem 2:0 jsou na Hané spokojeni. "Určitě jsme spokojeni. Chtěli jsme to zvládnout vítězně, to se podařilo. Šancí jsme měli více, ale ten výsledek bereme. Do našeho vyloučení jsme kontrolovali hru, do ničeho jsme soupeře nepouštěli. Pak se nějak nadechli, trefili tyčku, chytil lauf. Pak se to těžko bránilo, ale nulu jsme ubránili," přidal Falta, který už nakoukl také do českého národního mužstva.

A co názor hlavního trenéra Václava Jílka? "Z toho zápasu jsme vytěžili velmi dobrý výsledek do odvety. Za stavu dva nula nám to dává velmi dobré vyhlídky. Na druhou stranu si velmi dobře uvědomujeme, že jsme jenom v poločase a že jsme měli i velkou dávku štěstí v podobě dvou tyčí, které soupeř nastřelil, takže ten výsledek mohl být úplně jiný. Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, pak i Kajrat ukázal svoji kvalitu, někteří hráči jsou nad standardem naší ligy. Celkový vývoj šel s námi, po prvním poločase jsme vedli, chtěli přidat minimálně jeden, lépe pak dva góly. Pro mě je zásadní vyloučení Michala Vepřka. Je to obrovská ztráta a komplikace do odvety," pronesl exsparťanský asistent.

Španělský kouč Kajratu Carlos Alós přiznal, že začátek nebyl kvůli nervozitě ideální, ale zatím zbraně neskládá. "Potom se nám dařilo hru vyrovnat, ale v době, kdy jsme hráli dobře, dala Sigma gól a pak ještě přišla červená karta, která všechno změnila. Výsledek pro nás není dobrý, ale pořád si myslím, že máme šanci s tím něco udělat," zakončil.