Brentford se vrátil do Prahy a Slavia přišla o jeden z největších mládežnických talentů

Brentford se vrátil do Prahy a Slavia přišla o jeden z největších mládežnických talentů

Championship hrající Brentford, který je doma v londýnském Griffin Parku a v minulosti za něj hrál například současný baníkovec Martin Fillo, udělal během jednoho týdne hned dva transfery v české metropoli. 

Po osmnáctiletém záložníkovi Sparty Matěji Majkovi získal také sedmnáctiletého středního záložníka Jana Žambůrka, jenž patřil k nejlepším slávistickým talentům.

"Talentovaný Jan Žambůrek podepsal v Brentfordu tříletý profesionální kontrakt," ozřejmila agentura Sport Invest, která špílmachra zastupuje.

Stejně jako jeho exsparťanský kolega by však měl na ostrovech začít v béčku. "Jan je mladík s velmi jasnou budoucností v této hře. Je součástí mládežnické reprezentace Česka a středním záložníkem, který zapadá do způsobu, jakým chceme hrát. Pomůžeme mu v dalším rozvoji a těším se na spolupráci s ním," pronesl hlavní kouč béčka Brentfordu Kevin O´Connor.

Právě Sport Invest je trnem v oku pro šéfa slávistického představenstva Jaroslava Tvrdíka. "Žambůrkův odchod je pozůstatek minulosti spolupráce se Sport Investem. Klub o hráče stál, byla však uplatněna výstupní doložka. Stále platí, že s touto agenturou klub smluvní vztahy na hráče s výjimkou stávajících v klubu neuzavírá. A bez výjimky platí zákaz doložek," vzkázal bývalý ministr obrany.