Jinoch po změně klubů: Chci Bolce pomoci k tomu, aby znovu atakovala pohárové příčky

Mladá Boleslav už má pár dní nového sportovního ředitele, kterým je padesátiletý Josef Jinoch, jenž má za sebou šest prvoligových štací jako hráč a tři mise na elitní úrovni jako funkcionář.

Jinoch po změně klubů: Chci Bolce pomoci k tomu, aby znovu atakovala pohárové příčky

Kromě Jihlavy, odkud odešel, prošel podobnými pozicemi také ve Slovanu Liberec a Slavii Praha. "Odchod Pepy Jinocha do Mladé Boleslavi byl na stole již několikrát, naposledy tuto zimu. Tehdy si to ještě rozmyslel. Nyní už se s jeho odchodem budeme muset vyrovnat. K jeho cti slouží, že odchází ve chvíli, kdy je mužstvo po sestupu stabilizované a dobře odstartovalo do soutěže," pronesl ředitel Vysočiny Jan Staněk.

Prezident celku z města automobilů Josef Dufek už opravdu lanařil Jinocha déle. "Vzájemně jsme se oťukávali nejméně dva roky," prozradil první muž boleslavského klubu, který je po pvodních třech kolech na dvanácté pozici s nejhorší defenzivní bilancí ze všech šestnácti mužstev.

Bývalý hráč Slavie, Českých Budějovic, Hradce, Liberce, Příbrami, Bohemians či Sappora, jenž nasbíral v nejvyšší české lize 180 startů s bilancí 22 branek, nebude mít na nové adrese zrovna malé cíle. Od hráčů jako Kamenár, Takács, Hůlka, Pauschek, Chaluš, Diviš, Matějovský, Konaté, Přikryl nebo Komlichenko totiž čeká mnohem lepší umístění, než je v této chvíli.

"Nabídku z Mladé Boleslavi jsem v posledních letech obdržel už po několikáté. Nyní jsem se po pečlivé úvaze rozhodl, že ji přijmu. V Boleslavi vidím kvalitně fungující klub s velmi perspektivním hráčským kádrem. Chci svojí prací Bolce pomoci k tomu, aby znovu atakovala pohárové příčky," uzavřel Jinoch, jehož slova vyšla na webu fkmb.cz.