Frťala na východočeské misi září: Prožíváme krásný vstup do soutěže, takhle jsme si to představovali

Druhá nejvyšší soutěž má po třech kolech zatím čtyři stoprocentní týmy. Kromě Ústí nad Labem, Českých Budějovic a Jihlavy je to také Hradec Králové, který už v novém ročníku dokázal vyloupit půdy Táborska a SOkolova.

Frťala na východočeské misi září: Prožíváme krásný vstup do soutěže, takhle jsme si to představovali

Ambiciózní Votroci se budou snažit natáhnout svou vítěznou sérii i v páteční předehrávce čtvrtého kola FNL proti Vítkovicím (výkop v 18:00), které se zatím se třemi body krčí na desáté pozici.

"Prožíváme krásný vstup do soutěže. Takhle jsme si to představovali, jsme rádi, že jsme zvládli hlavně venkovní zápasy, ale k sebeuspokojení nemáme nejmenší důvod, stále to je jen úvod. Musíme diváky upoutat výkony a výsledky, aby ti, kteří na zápas nepřijdou, litovali, že na stadionu nebyli," uvedl idnes.cz citovaný nový kouč východočeského klubu Zdenko Frťala.

Jedním z jeho úkolů je právě zahnat i případné sebeuspokojení. "Je povinností nás trenérů na hráče v tomto směru působit, nemůžeme si připustit podcenění jakéhokoli souboje nebo situace. Už v tréninku jsme ostražití a jakýkoli náznak uspokojení musíme hned zaregistrovat a zastavit," pokračoval na serveru idnes.cz někdejší stratég Varnsdorfu či Jablonce.

Ačkoliv Vítkovice na papíře nevypadají nebezpečně a obě své venkovní vystoupení nezvládly, Frťala našel i pozitiva. "Na druhou ligu mají nadstandardně zkušené jádro mužstva," zakončil na idnes.cz stratég, který bude mít až na Matouškana Všesportovním stadionu k dispozici kompletní kádr.