Krmenčík? Žádný mistr světa, určitě se dá bránit, tvrdí šéf zlínské defenzivy Buchta

Čtvrté kolo Fortuna ligy proti sobě svede dva dosud neporažené týmy - třetí Viktorii Plzeň a čtvrtý Fastav tým. Stoper Ševců Petr Buchta je před výjezdem do Doosan arény optimista, protože ví, že plzeňský hrad žádnou nedobytnou tvrzí není, o čemž svědčí jarní vyloupení, na kterém se podílel ještě v jihlavském trikotu.

Krmenčík? Žádný mistr světa, určitě se dá bránit, tvrdí šéf zlínské defenzivy Buchta

"Na jaře jsme měli bravurní start. Vyhráli jsme 4 zápasy po sobě, všechno nám vycházelo, vezli se na vlně. Naopak Plzeň nebyla zrovna v laufu, čehož jsme dokázali využít. Dali jsme kolem 20. minuty po rohu gól a náskok ubránili," zavzpomínal si svěřenec kouče Michala Bílka, jenž nasadil ve svém aktuálním působišti tříobrancový systém.

Ze Śtruncových sadů se však body příliš často nevozí. "Bude to těžké. Plzeň je mistr, má silný a vyrovnaný tým. Kádr mají delší dobu pospolu, v týmu zkušené hráče, na kterých to stojí. Největší síla je v komplexnosti a zkušenostech. Na jejím hřišti se nikomu nehraje jednoduše. Abychom bodovali, musíme dobře a kompaktně bránit. Pokud to bude klapat a bude se nám dařit kombinace, můžeme soupeře trápit," pokračoval zkušený střední obránce, který si uvědomuje, že bude Viktorie ještě těžší soupeř než Jablonec.

Zlínský zadák s minulostí v Bohemians či Brně, který vzadu spolupracuje s Hnaníčkem a Gajičem, současně očekává, že se jeho mužstvu povede využít západočeských slabin. "Každý tým je má. Doufám, že nám je trenér Bílek ukáže na videu," doplnil na stránkách fcfastavzlin.cz Buchta, jenž se předem nebojí ani nejlepšího střelce Michaela Krmenčíka, o nějž je dlouhodobě zájem v zahraničí. "Je to kvalitní útočník, ale žádný mistr světa. Určitě se dá bránit," okomentoval českého reprezentanta kolega Jiráčka, Železníka či Poznara, jenž však proti Plzni nastoupit nemůže.

V Plzni byl stanoven výkop na sobotu 11. srpna od 19:00.