Elvis? Prý dobrý hráč, ale s trochu laxním charakterem. Trenér Liberce od něj čekal víc

Elvis? Prý dobrý hráč, ale s trochu laxním charakterem. Trenér Liberce od něj čekal víc

Konžský útočník Elvis Mashike Sukisa má za sebou v posledním roce obrovský skok. Z třetiligového Loko Vltavín se totiž přes druholigové Dynamo České Budějovice dostal až do prvoligového Slovanu Liberec.

I do ČFL přivanula bývalého ofenzivního borce Galanty, Seredě, Zvolenu či Zlatých Moravec, jehož příchod do Česka ze Slovenska řešila dokonce i velvyslankyně Livie Klausová, vesměs náhoda. Při tréninku v jednom z pražských fitness center byl totiž majitelem posilovny doporučen Martinu Frýdkovi.

Na jihu Čech, kam se z Vltavínu odebral na regulérní první profi štaci, se však příliš dlouho nezdržel a protože vynikal, na stadion U Nisy si ho přivedl nový trenér Slovanu Zsolt Hornyák. Ten je na něj pod Ještědem náročný...

"Má to těžké, ale čekal jsem od něj víc. Asi teprve zjišťuje, že první liga je kvalitativně někde jinde než ta druhá. Zatím se střelecky neprosadil. Ale pozitivní je, že se snaží a maká," pronesl na jeho adresu šéf liberecké lavičky.

To, že je Elvis skutečně pracovitý, dokazuje i skutečnost, že již hovoří česky na velmi dobré úrovni. Mezery se však pořád najdou.

"Fotbalově ho ale člověk musí každý den tlačit do maxima. Je to dobrý hráč, ale s trochu laxním charakterem. Když ho člověk nehoní, má tendenci si ulevit. Je s ním potřeba pracovat, pak půjde ještě nahoru," doplnil šéf Pázlera, Potočného, Karafiáta, Peška a spol.

Někdejší utečenec s nelehkým životním osudem dosud zasáhl do všech tří ligových duelů trojnásobného českého šampiona. Během 189 minut poskytnuého času však neskóroval. V Liberci ale doufají, že by se to mohlo prlomoit již v sobotu v Brně proti Opavě.