Sparta se s M. Kadlecem dohodla na předčasném ukončení smlouvy. Ten se nyní vrací na místo, kde s fotbalem začínal

Sparta se s M. Kadlecem dohodla na předčasném ukončení smlouvy. Ten se nyní vrací na místo, kde s fotbalem začínal

Jak vedení pražského celku slíbilo, postupně tak i začalo konat. Po dalším brzkém vyřazení z evropských pohárů přišlo na řadu plánované zúžení kádru, jehož obětí se nyní stává třiatřicetiletý obránce Michal Kadlec. 

Rodák z Vyškova už ve Spartě působil mezi lety 2005-08, takže když se ozvalo volání letenksých v roce 2016 znovu, český obránce nemusel dlouho nad ničím uvažovat. Potíže však nastaly v momentě, kdy se nemohl dostat do své nejlepší formy a jakmile se objevily první náznaky, tak prakticky ihned pominuly. 

Sparta na svého svěřence ovšem nedala dopustit a dávala mu řadu příležitostí, jak ještě ukázat své kvality. Ty během jednapadesáti utkání, do nichž během svého angažmá zde nastoupil, okořenil třemi trefami, čímž navýšil svůj celkový počet gólů za pražský klub na rovných deset. 

Po dvouleté zkušenosti a už jednou zmíněném vynuceném zúžování kádru si ale vedení řeklo dost a po domluvě s hráčem se rozhodlo, že bude lepší, když obě strany vzájemnou spolupráci ukončí. Na Michala Kadlece teď čeká angažmá ve Slovácku, tedy v celku, v němž před několika lety nakopl svou profesionální kariéru a kde ji také se vší pravděpodobností i ukončí. 

„Děkujeme Michalovi za služby, které během celé své kariéry pro Spartu odváděl. Loučíme se v dobrém a v dalším angažmá mu přejeme hodně štěstí,“ vyjádřil se na webu Sparty k hráčově odchodu dočasný lodivod týmu Zdeněk Ščasný.