Neoslnili jsme, ale zato jsme zápas odmakali až do konce, říká po těsné výhře v Boleslavi trenér sešívaných

Pražská Slavia zůstává i po prvních čtyřech kolech nejvyšší české soutěže nadále stoprocentní a velkou zásluhu na tom také má Škodova hlavička z čtyřiatřicáté minuty, která sešívaným zajistila proti Boleslavi tři body. Výkon na druhou stranu tak oslnivý nebyl, avšak mohlo za to i několik vynucených změn v sestavě. 

Neoslnili jsme, ale zato jsme zápas odmakali až do konce, říká po těsné výhře v Boleslavi trenér sešívaných

„Změny opravdu byly vynucené a týkaly se hlavně míst, na kterých to bylo nejvíce znát,“ odůvodňoval trenér hostujícího celku, proč jeho svěřenci působili místy až příliš nekompaktně. „Každý hráč je jinak stavěný a v daných situacích se chová jinak. Prvních patnáct až dvacet minut to bylo znát, než jsme se ‚otrkali‘, začali si trochu věřit a rozehráli se,“ vysvětluje Trpišovský. 

Ačkoliv úvod zápasu patřil domácím, kteří na Slavii vyloženě vlítli, a dokonce mohli během pár sekund vstřelit až dvě branky, hosté se postupně dostali do hry a začali ji kontrolovat. Poziční převahy poté využil útočník Milan Škoda, na něhož letěl centrovaný míč, který se snažil zachytit brankář Šeda, avšak svůj výběh si nenaplánoval dobře. 

„Přijeli jsme sem, abychom získali tři body, a to se nám nakonec povedlo. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře (viz první šance Bolky), ale když se nám podařilo přežít prvních pár minut, náš výkon šel postupně nahoru. Nemůžeme říct, že jsme si vypracovali moc šancí, ale také nemůžeme říct, že by si je vypracoval náš soupeř,“ pravil šéf lavičky sešívaných. 

A když už Slavii chybělo několik důležitých hráčů, podstatné bylo držet se pokynů trenéra, jenž tušil, že jeho soupeř bude disponovat jistou výškovou převahou. 

„Boleslav má několik výborných urostlých hráčů a pro nás bylo důležité, abychom je včas zastavili. Musím říct, že směrem dozadu jsme to odmakali perfektně. Vyhráli jsme několik klíčových soubojů, ubránili jsme nebezpečené standardky soupeře a celý zápas jsme odmakali, i když jsme v něm herně zrovna neoslinili,“ uvedl dvaačtyřicetiletý kouč, jenž viděl, že jeho svěřenci během útočné fáze hlavně druhého poločasu kolikrát zbytečně ztráceli míče. 

Domácí nakonec sahali po vyrovnání v poslední minutě nastavení, když se nikým nebráněný před brankou Kováře objevil Konaté, který svůj projektil napálil těsně nad. 

„Musím přiznat, že mi v ten moment zatrnulo, ačkoliv jsem se v prvním momentě domníval, že se jedná o ofsajd. Nikdy nevíte, co se stane, a v takových situacích je důležité, abyste nepřestali hrát. Boleslav měla své šance v první minutě a pak až v té poslední. Určitě by bylo nepříjemné přijít o slibný výsledek v samotném závěru hry,“ zakončil svůj proslov Trpišovský, na jehož tým čeká v úterý odvetné utkání Evropské ligy s Dynamem Kyjev. O nasazení hráčů, kteří při výjezdu do Mladé Boleslavi chyběli v sestavě (Simon Deli a Honza Sýkora), se údajně rozhodne až chvíli před zápasem.