Ronaldo: Už odmalička jsem snil o tom, že si jednoho dne zahraju za Juventus

Ronaldo: Už odmalička jsem snil o tom, že si jednoho dne zahraju za Juventus

Přestup, který byl pro mnohé fanoušky Realu Madrid velkým překvapením, nakonec nemusel být takovou záhadou, jak se postupem času ukazuje. Hvězdný Cristiano Ronaldo nyní prozradil, že o hraní za Juventus snil už odmalička. 

„Je skvělé být součastí dalšího velkého klubu. Jednalo se o podstatný krok v mé kariéře, u kterého se nedá říct, že by nebyl vůbec promyšlený. S Juventusem jsme se setkali na hřišti mnohokrát, i když jako soupeři, ale uznání, jakého se mi pokaždé dostávalo, bylo neuvěřitelné. Vždy jsem cítil, že místní fanoušci mají rádi Cristiana a pro mě nebylo těžké jim ho dát,“ uvedl portugalský křídelník.

Ronaldo se od svého přestupu do nejvyšší italské soutěže stal terčem  mnoha novinářů, avšak doposud neměl moc příležitostí k tomu, aby se rozpovídal o svých pocitech. Vše se změnilo až při jeho rozhovoru pro Juventus TV.

„Juventus je nejlepší klub v Itálii a zároveň jeden z největších na světě. Když tedy přišla možnost sem přestoupit, nemusel jsem dlouho váhat. Už jako malý kluk jsem si tento tým oblíbil a snil jsem o tom, že si za něj jednoho dne zahraju. Tuhle soutěž znám dobře, kolikrát jsem sledoval její vývoj v televizi, ale ještě nikdy jsem v ní nehrál. Teď je pro mě podstatné už jenom to, abych se rychle adaptoval a mohl vše změnit,“ pokračoval třiatřicetiletý hráč. 

Real Madrid během svého výletu minulého ročníku Ligy mistrů porazil Starou dámu na jejím hřišti 3:0, přičemž dva góly dal právě Cristiano a jeden z nich byl famózními nůžkami, díky čemuž si vysloužil potlesk i od domácích fanoušků. 

„Fanoušci? Byli a jsou úžasní. Nikdy jsem nic podobného předtím neviděl. Hodně mi při mém rozhodování pomohlo vidět to uznání, které se mi dostávalo. Děkuji ji jim za vše a pokusím se pro ně udělat, co jenom bude v mých silách, abychom společně oslavili zisk dalších velkých trofejí,“ doplnil Ronaldo.