Paříž chce z Barcelony přivést jednoho z nejdražších hráčů všech dob. V kapse má trumf v podobě trenéra Tuchela

Paříž chce z Barcelony přivést jednoho z nejdražších hráčů všech dob. V kapse má trumf v podobě trenéra Tuchela

Paris Saint-Germain chce do konce letního přestupového období do klubu přivést z Barcelony jednadvacetiletého francouzského útočníka Ousmane Dembélého, jenž je čtvrtým nejdražším hráčem všech dob, přičemž do Barcelony přišel loni v létě z Borussie Dortmund za 105 milionů eur. Právě dortmundská minulost může být pro Paříž výhodou, jelikož nynější trenér Paříže Thomas Tuchel Dembélého v dortmundské Borussii trénoval.

S informací, že návrat Dembélého do vlasti je poměrně blízko, přišel španělský deník Mundo Deportivo, jenž se letos nemýlil u ani jednoho odchodu hráčů z Barcelony do zahraničí. Mundo Deportivo přineslo jako první mimo jiné informaci o odchodu Miny do Evertonu. Pro PSG je Ousmane Dembélé atraktivní nejen kvůli nízkému věku, ale také kvůli národnosti. Podle pravidel UEFA musí totiž v soupisce na Ligu mistrů být alespoň osm hráčů ze stejné země jako klub a Paříž, která se vydala mezinárodní cestou, tedy potřebuje přivést co nejvíce talentovaných Francouzů.

V Paříži by se Dembélé potkal se svým velkým kamarádem Kylianem Mbappém, jenž získal ocenění pro nejlepšího mladého hráče uplynulého mistrovství světa. Součástí "zlatého" francouzského týmu na letošním světovém šampionátu byl také Dembélé, ten však tolik na očích nebyl a byl jedním z hráčů v ústraní. Démbélé, jenž je odchovancem Rennes, by se v případě přestupu do PSG do francouzského klubu vrátil po dvou letech.

V roce 2016 totiž tehdy devatenáctiletý Dembélé přestoupil Rennes do Dortmundu, kde vydržel pouhý jeden rok. Značnou část uplynulé sezóny v dresu Barcelony Dembélé promarodil a nakonec odehrál pouhých 17 ligových zápasů, ve kterých vstřelil 3 góly. S týmem se mu však podařilo vyhrát nejen španělskou La Ligu, ale také Copu del Rey.