Pavlenka dostal v Brémách už po roce novou smlouvu. Co to znamená?

Pavlenka dostal v Brémách už po roce novou smlouvu. Co to znamená?

Elitní český brankář Jiří Pavlenka se dočkal prodloužení smlouvy za výrazně lepších podmínek ve Werderu Brémy už po jedné sezóně, která však byla velmi úspěšná. Pavlenka přišel do klubu z pražské Slavie loni v létě za 3 miliony eur a podepsal smlouvu do roku 2020. Loňská sezóna bylo pro klub, ale především pro samotného Pavlenku extrémně úspěšná a český brankář se tedy dočkal prodloužení kontraktu už po jedné sezóně.

Jaký signál však Werder prodloužením slouvy vysílá? O Pavlenku se začaly zajímat evropské velkokluby v čele s Barcelonou a Liverpoolem. Pavlenka totiž odchytal všech čtyřiatřicet bundesligových utkání a v osmi z nich dokázal udržet čisté konto. Německými médii byl označen za jednoho z nejlepších brankářů loňské bundesligové sezóny a pravidelně se objevoval na oficiálním youtubovém kanálu Bundesligy v rubrice TOP 5 ZÁKROKŮ KOLA.

Ze zvýšení výkonnosti Pavlenky by mohla těžit také česká reprezentace, která má v bráně i po odchodu Petra Čecha skvělou kvalitu. Kdyby byli hráči ve všech řadách tak kvalitní, jako naši brankáři, bezpochyby bychom se probojovali na Euro 2020. Pavlenkovi dělá konkurenci zkušený Tomáš Vaclík, jenž přestoupil do Sevilly, kde bude s velkou pravděpodobností jedničkou a Tomáš Koubek, jenž podával rovněž excelentní výkony, a sice ve francouzském Rennes.

Za reprezentaci odchytal Pavlenka pouhých šest zápasů, je mu však pouhých šestadvacet let a určitě tedy nějaké starty ještě přidá. Na přestup do většího klubu má Pavlenka ještě spoustu času a usazení v jednom z týmů německé nejvyšší soutěže mu jen prospěje.