Proti jejich formaci 5-3-2 jsme se velmi těžko prosazovali, prohlásil Vrba po výhře nad Zlínem

Proti jejich formaci 5-3-2 jsme se velmi těžko prosazovali, prohlásil Vrba po výhře nad Zlínem

Pavel Vrba byl při hodnocení zápasu se Zlínem kritický, především z důvodu vyloučení Jana Kopice v nastaveném čase druhého poločasu. Vrba ale také přiznal dobrou taktickou přípravu svého soupeře a konkrétně vypíchl zlínskou formaci 5-3-2, tedy pětiobráncový systém, který se Západočechům prolamoval těžko. Zlínský klub si naopak stěžuje na ofsajdové postavení Michaela Krmenčíka, který následně vstřelil jediný gól zápasu.

„Z mého pohledu jsme narazili na soupeře, který byl strašně dobře organizovaný. Proti jejich formaci 5-3-2 jsme se velmi těžko prosazovali,“ prohlásil Pavel Vrba v rámci pozápasového hodnocení pro klubový web Plzně. „Bohužel jsme se nedokázali prosazovat přes křídelní prostory tak, jak jsme si představovali. Snad ani jednou za zápas jsme nešli do souboje jeden na jednoho,“ pokračoval Vrba.

„Naštěstí jsme dali gól a v závěru výsledek víceméně ukopali. Je to i díky tomu, že jsme velice dobře kondičně připravení,“ dodal plzeňský trenér. Plzeň je tedy společně se Spartou a Slavií jediným týmem, který zatím v letošní sezóně Fortuna ligy neztratil ani bod. K příštímu zápasu budou Viktoriáni zajíždět do daleké Karviné následně doma přivítají Mladou Boleslav. V posledním kole před reprezentační přestávkou bude Plzeň cestovat do Prahy ke šlágru se Slavií v souboji dvou posledních mistrů Česka.

Pomalu ale jistě už se můžou hráči a fanoušci Plzně těšit také na základní skupinu Ligy mistrů. Před letošní sezónou UEFA navyšovala odměny pro kluby, hrající milionářskou soutěž a pouze za účast v Lize mistrů dostane Plzeň astronomických 15,250,000 eur (více než 391,000,000 kč), což je rozpočet průměrného českého prvoligového klubu na šest let. Za každou výhru v základní skupině dostane navíc Plzeň další 2,700,000 eur (více než 69,000,000 kč), za remízu pak 900,000 eur (23,000,000 kč)