Vieira Balotelliho v Nice nechce. Kam se bude extravagantní Ital pakovat?

Vieira Balotelliho v Nice nechce. Kam se bude extravagantní Ital pakovat?

Nový trenér OGC Nice a legenda francouzského fotbalu Patrick Vieira dal jasně najevo, že udělá vše proto aby z klubu ještě v tomto přestupovém období odešel italský útočník Mario Balotelli. Jisté je, že do Premier League se Balotelli nyní nevrátí, jelikož tam už přestupové období skončilo a kluby už nové hráče registrovat nemohou. Balotelli Vieirovi nevadí po herní stránce, je pro něj však v kabině příliš velkou osobností a narušením autority.

Pro Patricka Vieiru je Nice prvním evropským angažmá, přičemž mezi lety 2016 a 2018 už vedl americké New York City, jenž úzce spolupracuje s anglickým Manchesterem City. Jako hráč prošel sám Vieira kluby jako AC Milán, Arsenal, Juventus Turín, Inter Milán, nebo právě Manchester City. Nejvýraznější stopu však zanechal mezi lety 1999 a 2005 v londýnském Arsenalu, kde je dodnes považován za jednu z největších legend v historii klubu.

Pro sedmadvacetiletého Balotelliho je tedy v tuto chvíli nejpravděpodobnější asi návrat do rodné Itálie, kde Balotelli naposledy působil v sezóně 2015/16, a sice na hostování v AC Milán z Liverpoolu, kde se nedokázal nastálo prosadit do základní sestavy a podával nevyrovnané výkony. Nejlepší sezónou v kariéře byla pro Balotelliho sezóna 2011/12, kdy v dresu Manchesteru City vstřelil 13 ligových gólů ve 23 zápasech a následně se s Itálií dostal až do finále Eura.

V loňské sezóně mu to však v dresu Nice střílelo také, ve 28 zápasech Ligue 1 se totiž do sítě trefil 18krát. Z Itálie se spekuluje především o zájmu Interu Milán a FC Turín, v obou případech by se s největší pravděpodobností jednalo o působení ve formě hostování.