Sparta rozstřílela Teplice, Sigma padla na Slovácku

V neděli byly na programy dva zápasy fotbalové Fortuna ligy, a sice souboj Slovácka s Olomoucí a Teplic se Spartou, přičemž druhý zmíněný duel je považován za jeden ze šlágrů kola.

Za Slovácko nastoupil v základní sestavě proti olomoucké Sigmě navrátilec Michal Kadlec, jenž přišel do klubu z pražské Sparty. Na hráčích Olomouce byla již od začátku zápasu znát únava ze čtvrtečního zápasu Evropské ligy proti Kajratu Almaty a v 32. minutě se za Slovácko trefil Hofmann. Na začátku druhého poločasu se sice Sigmě podařilo vyrovnat, ale v 73. minutě vstřelil vítězný gól utkání domácí Sadílek a v 82. minutě navýšil na konečných 3:1 druhým gólem v utkání Hoffman.

Sparta Praha gólově explodovala v Teplicích, přičemž první gól dal hlavou už ve 2. minutě Josef Šural. Ten samý hráč dal znovu gól hlavou i o čtvrt hodiny později a Sparta vedla 2:0. Během prvního poločasu se domácí několikrát dožadovali penalty, rozhodčí však neviděli důvod ji nařídit. V 29. minutě navýšil na 3:0 krásnou střelou z dálky Frýdek a Teplice věděly, že dnes to bude s body těžké. V 39. minutě upravil skóre na konečných 4:0 Stanciu a Letenští tak mohou domů odjíždět s dobrým pocitem, v tabulce se nachází o skóre za Slavií.

Fortuna:liga, 4. kolo

Slovácko - Olomouc 3:1 (1:0)
Branky: 32. Hofmann, 73. Sadílek, 82. Hofmann - 54. Houska
ŽK: 86. Machalík, 88. Hofmann, 90+2. Sadílek - 60. Pilař
Sestava Slovácko: Daněk – Kadlec (70. Reinberk), Hofmann, Krejčí, Juroška – Daníček, Sadílek – Havlík, Navrátil (85. Machalík), Petr (61. Kalabiška) – Zajíc
Sestava Olomouc: Reichl – Hála, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (76. Nešpor), Plšek, Houska, Pilař (61. Texl) – Yunis (65. Falta)