Barcelona na přestupovém trhu ještě zdaleka nekončí. Chce Pogbu!

Barcelona na přestupovém trhu ještě zdaleka nekončí. Chce Pogbu!

Podle britského deníku Daily Telegraph Barcelona ještě stále nevzdala snahu o příchod záložníka Manchesteru United Paula Pogby, jenž je v klubu od roku 2016. První nabídka ze začátku července, která obsahovala 50 milionů eur, Yerryho Minu a Andrého Gomese byla odmítnuta a nyní mají Katalánci nabídnout přibližně dvakrát tolik, ale žádné hráče k tomu.

V tomto přestupovém období už do klubu přišli Arthur Melo z brazilského Gremia za 31 milionů eur, Clément Lenglet ze Sevilly za 35,9 milionů eur, Malcom z Bordeaux za 41 milionů eur a Arturo Vidal z Bayernu Mnichov za 18 milionů eur. Barcelony byla tedy na přestupovém trhu poměrně aktivní, ale stále nekončí. Z klubu naopak odešli Lucas Digne, Aleix Vidal, Yerry Mina, Andrés Iniesta, nebo Paulinho.

Pogba přišel do Manchesteru United po úspěšném Euru do 2016, kde získali Francouzi stříbro, z Juventusu Turín za 105 milionů eur, což z něj tehdy učinilo nejdražšího hráče všech dob. O rok později ho více než dvojnásobně překonal Neymar, který za 222 milionů eur přestoupil z Barcelony do PSG a v poslední době se o něm hojně spekulovalo v souvislosti s Realem Madrid.

Barcelona se v rámci předsezónní přípravy zúčastnila prestižního International Champions Cupu, ve kterém však nedokázala zvítězit v ani jednom ze třech zápasů. Nejdřív remizovala 2:2 s Tottenhamem a vyhrála až na penalty, a poté přišly prohry s AS Řím a AC Milán. Ve středu, 15. srpna, čeká hráče zápas s Boca Juniors v rámci Joan Gamper Trophy.