Zvedl si Dembélé sebevědomí a začne zářit? Trenér Barcelony prohlásil následující...

Zvedl si Dembélé sebevědomí a začne zářit? Trenér Barcelony prohlásil následující...
OBSAHUJE OHLASY

Španělský Superpohár se odehrál na neutrální půdě v Maroku a Sevilla se musela sklonit před Barcelonou, která si tak připsala svůj třináctý pohár v klubové historii.

Pro katalánského giganta šlo o první trofej v nové sezoně 2018/2019 a současně o třetí velký úspěch v kalendářním roce 2018. Předtím se svěřenci kouče Ernesta Valverdeho radovali ze zisku Copa del Rey a prvenství v LaLize.

Protože Wissam Ben Yedder neproměnil v 90. minutě pokutový kop, jímž mohl srovnat na 2:2, o všem rozhodla trefa francouzského mistra světa Ousmane Dembélého, který udeřil v 78. minutě.

Jednadvacetiletý Francouz s minulostí v Rennes a Dortmundu, který stál Barcu více než 100 milionů eur, zatím na Camp Nou nenaplnil svůj velký potenciál, za což mohly zdravotní problémy i nezdravý životní styl. Trenér s ním však měl trpělivost a možná se karta obrací...

Rozhodnutí by mohlo kolegovi Malcoma, Suáreze, Alcácera a spol. zvýšit nabourané sebevědomí. "Nevím, jestli potřebuje zápasy, jakým byl tento, to se musíte zeptat přímo jeho. Má ale velkou kvalitu a jsme rádi, že je tu s námi," pronesl bývalý stratég Athletica Bilbao, který je v Barceloně druhým rokem.

Nový kapitán Barcelony Lionel Messi si připsal v dresu Blaugranas rekordní třiatřicátou trofej., čímž překonal Andrése Iniestu, současnou hvězdu Visselu Kóbe. V ofenzivě to však úřadujícímu šampionovi Primera División ještě skřípalo. "Musíme ještě zapracovat na zakončení, ale jsme rádi, že se nám podařilo zdolat velkého soupeře," doplnil čtyřiapadesátiletý odborník.

Kabina je však optimistiky naladěná a už se těší na sobotní start s Deportivem Alavés. "Tvrdě pracujeme na tom, abychom do nové ligové sezony vstoupili silní a byli schopni dosahovat našich cílů," zakončil Brazilec Philippe Coutinho.