Vaclík: S Barcou jsem naplno viděl, co mě tady vlastně čeká. A rozhodně z toho nejsem vyplašený

Vaclík: S Barcou jsem naplno viděl, co mě tady vlastně čeká. A rozhodně z toho nejsem vyplašený
OBSAHUJE OHLASY

Seville, která má na soupisce například Kjaera, Nolita, Muriela, Aleixe Vidala, André Silvu či Ben Yeddera, výjezd na sever Maroka na stadion v Tangeru nevyšel a ve španělském Superpoháru těsně nestačila na Barcelonu. Druhý soutěžní start devětadvacetiletého Tomáše Vaclíka v andaluském trikotu tak přinesl porážku.

"Skvělý zápas. Barcelona ukázala svoji sílu. Těšil jsem se na Suáreze, Messiho a další hvězdy. I proto jsem rád, že Messi nastoupil, i když s ním samozřejmě byli silnější. Jenže když se řekne Barca, tak každému hned naskočí Messi, bez něj by to nebylo ono," ozřejmil v pozápasových ohlasech někdejší gólman Vítkovic, Žižkova, Sparty a Basileje.

Jeho tým přitom nebyl daleko k úspěchu. "Chytalo se mi dobře, věřil jsem si a ve druhém poločase měl nejlepší moment asi při střele Suáreze a dorážce Messiho. Suáreze jsem viděl dobře, ale dorážka už byla trochu o štěstí. Škoda jen, že jsme neproměnili penaltu v nastavení. Přišlo mi, že jsme na tom byli fyzicky dobře a měli bychom v prodloužení určitě šanci," pokračoval český reprezentant.

Ve čtvrtek by neměl chybět ve výpravě na Evropskou ligu se Žalgirisem a v neděli pak Sevillu na svém hřišti přivítá Rayo Vallecano. "Odchytal jsem za Sevillu už pár zápasů, ale teprve o víkendu jsem naplno viděl, co mě tady vlastně čeká. Ale rozhodně z toho nejsem vyplašený - spíš naopak. Za necelý týden začíná liga, takže se těším na všechny soupeře, na stadióny, na tempo, ve kterém se tady hraje. A doufám, že budu podávat takové výkony, abych u toho mohl být co nejvíc přímo na hřišti," zakončil trojnásobný šampion švýcarské Super League, který se v úvodu pracovního týdne přestěhoval do nového domu, čímž mu odpadla i poslední španělská starost.