Kladrubský trénoval s Kuckou a podporuje útok jako nikdy: I trenér mi říkal, že takhle připravený jsem ještě nebyl

Dynamo České Budějovice už se pohybuje na druholigové mapě několik let. Letos však jihočeská družina, jíž vede kouč David Horejš, rozjela svou pouť Fotbalovou národní ligou skvěle a po čtyřech kolech si udržuje stoprocentní bodovou bilanci.

Kladrubský trénoval s Kuckou a podporuje útok jako nikdy: I trenér mi říkal, že takhle připravený jsem ještě nebyl

To těší i pravého beka Jiřího Kladrubského, který vyzdvihl i silnou lavičku svého mužstva. "Konkurence je velká a každý musí šlapat na tréninku i v zápase. Zažil jsem to ve Spartě i v Slovanu Bratislava a je to jedině dobře. Za mnou je nyní Michal Řezáč a za týden klidně může hrát místo mě on. Tým je opravdu nabitý," prohlásil kapitán Dynama.

Defenzivně laděný borec, který proti prostějovskému nováčkovi neproměnil pokutový kop, oproti posledním sezonám daleko více útočí. "Je to tak. Nabádá mě k tomu i trenér, ale v tomto případě byla nejdůležitější fáze před začátkem letní přípravy. Byl jsem s Jurajem Kuckou a Jirkou Jeslínkem na přípravném kempu a i trenér mi říkal, že fyzicky jsem takhle nebyl nikdy připravený. Cítím se velice dobře, ale je nás v kabině sedmadvacet, každý může a chce hrát," pokračoval bývalý český reprezentant.

Za pár dní však čeká Javorka, Táborského, Křížka, Mršiče a spol. velmi těžký výjezd na půdu Zbrojovky Brno, které start nevyšel a má jen jednu výhru. "Chceme každý zápas vyhrát, jít do každého stejně. Když budeme podávat týmové výkony, tak o nás nemám strach v Brně ani nikde jinde," zakončil optimisticky naladěný šéf jihočeské kabiny.