Pekhartovi se na jihu Evropy líbí. Po Řecku a Izraeli se přesunul na Kanáry

Pekhartovi se na jihu Evropy líbí. Po Řecku a Izraeli se přesunul na Kanáry

Bývalý český reprezentant Tomáš Pekhart už se dá považovat za fotbalového světoběžníka, neboť již působil hned v několika evropských zemích včetně Anglie, Německa, Řecka i Izraele.

A aktuální přestupové období zavane devětadvacetiletého útočníka opět jinam, což znamená, že v Hapoelu Be´er Sheva vydržel pouhou jednu sezonu, ve které přetavil šestnáct startů v základní sestavě v deset přesných zásahů.

Bývalý hráč Slavie, Sparty či Jablonce už svou izraelskou misi ukončil a jakožto volný hráč se přesunul do druhé španělské ligy Segunda División.

Někdejší ofenzivní tykadlo Norimberku, Ingolstadtu, Southamptonu či AEK Atény ulovil zdarma tamní celek Las Palmas (smlouva je na dva roky), který začíná novou sezonu v neděli 19. srpna před domácím publikem proti Reus Deportiu.

Pekhart přestoupil do týmu, který si v létě poradil s portugalským Marítimem i anglickým Birminghamem City, ale podlehl Leedsu United.

Tým z největšího města španělského autonomního společenství Kanárské ostrovy, jehož vede od letošního května bývalý kouč AEK Atény Manolo Jiménez, který tak Pekharta velmi dobře zná, hraje domácí duely na Estadio de Gran Canaria pro více než 31 tisíc diváků.

Pokud jde o ofenzivní část soupisky, konkurenty Pekharta budou Araújo, Tana, Sacko, Rafa Mir a sedmatřicetiletý veterán Rubén Castro, jenž v minulosti střílel branky za Betis, Vallecano, La Coruňu, Santander či Albacete.