Chvátal mává Letné a míří do míst, kde jsou doma Pilař, Nešpor a spol.

Chvátal mává Letné a míří do míst, kde jsou doma Pilař, Nešpor a spol.

Ačkoliv už má za sebou Fortuna liga čtyři kompletní kola, dvaadvacetiletý slovenský obránce Juraj Chvátal ještě nebyl Spartou nominován k ani jednomu duelu a všemu přihlížel pouze z tribuny.

Také to bylo jasnou indicií, že letenské Generali aréně dříve či později zamává a tento týden vše dostalo také oficiální punc. "Přestupu do Sparty nelituju, možná jen toho, že jsem tam nedostal víc šancí. Snažil jsem se dostat do sestavy, ale vždy to nějak uteklo mezi prsty nebo někdo byl proti," uvedl v Deníku Sport mladý obránce.

Bývalý zadák Senice, Slovácka či Žiliny, kam byl slavným "S" zapůjčen v soutěžním ročníku 2017/2018, se díky vyjednávacím schopnostem manažera Ladislava Mináře přesunuje k ligové konkurenci, která už slavné tuzemské značce prodala před pár týdny stopera Uroše Radakoviče.

Ano, 180 centimetrů vysokého krajního beka se ujme účastník letošních evropských pohárů Sigma Olomouc, se kterou již v úterý na hanáckém Andrově stadionu také trénoval.

"Řešilo se to delší dobu, natahovalo se to, takže jsem rád, že se to konečně dotáhlo. Byl jsem rád, že Olomouc projevila zájem a že mě pan trenér Jílek chtěl. Byli jsme spolu půl roku ve Spartě, když jsem tam přišel, takže se známe. To je taky super. Přišel jsem v rozběhnuté sezoně, takže to pro mě není úplně ideální. Chápu, že kádr je silný, ale všechno je to o mně. O tom, jak budu pracovat, jak se ukážu trenérovi a pak jestli využiju šanci," doplnil na iSport.cz Chvátal, který se na nové adrese upsal na čtyři roky do června 2022.

Nový spoluhráč Nešpora, Pilaře a spol. tak vyměnil Zdeňka Ščasného za Václava Jílka a v klubu, který příští rok oslaví stoleté výročí, ho čeká seznamování s defenzivními kolegy Jemelkou, Vepřekem, Štěrbou a Hálou, kteří dosud odehráli všechny čtyři ligové duly.

Vyzyvatel Kajratu Almaty, na jehož půdě se představí ve čtvrtek, má na soupisce i Surzyna, Kotouče a Poloma, ovšem ty zatím v rámci české nejvyšší soutěže nevyužila.