Z tábora Juve: Ronaldo může být klíčovým faktorem, ale nesmí to změnit charakter kabiny

Z tábora Juve: Ronaldo může být klíčovým faktorem, ale nesmí to změnit charakter kabiny

Italské kluby čekají na výraznější úspěch v pohárové Evropě již delší dobu. Zatímco Inter či AC Milán jsou jen stíny své minulosti, Juventus by mohl mít tu sílu ovládnout například i Ligu mistrů. Podle kouče Aassimiliana Allegriho by mohl být klíčovým faktorem příchod Ronalda, ale zároveň zkušený stratég poukazuje také na fakt, že se nesmí vsázet jen na něj a změnit tak charakter kabiny.

Bianconeri dvakrát v poslední době dokráčeli do finále prestižní milionářské soutěže, ale v obou případech ztroskotali na španělském soupeři. Jednou to byl Real Madrid, podruhé pak Barcelona. Fanoušci v Turíně čekají na třetí triumf v této soutěži a věří, že by mohl být blízko. Stará dáma vládne v Serii A železnou rukou a ke spokojenosti ji chybí už jen slavit pocity vítězství i za hranicemi země z Apeninského poloostrova.

Sedm titulů v řadě jasně poukazuje na hierarchii v italské nejvyšší soutěži. Teď je třeba ale nebít opíjen pocitem neporazitelnosti na domácím písečku a potvrdit svou sílu také na mapě starého kontinentu. Allegri má pro novou sezónu jasný cíl a nehodlá z něj ani na okamžik uhnout. „Našimi ambicemi je pokusit se vyhrát Ligu mistrů. Chceme dosáhnout tohoto cíle více jak kdykoliv předtím,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro tamní list Gazetta  dello Sport.

Klíčovým faktorem by mohl být příchod hvězdného portugalského kanonýra Cristiana Ronalda. „Do týmu přinesl rozhodně zkušenosti a kvalitu, proto může být pro všechny hráče přínosem a pomůže jim růst. Je to ale zrádné, není na místě se nechat ukolébat a čekat, že to vše bude jen na něm. Jeho příchod nesmí změnit charakter kabiny. Chceme vyhrát vlastní vůlí a sebeobětováním. Ani Real, který vyhrál Ligu mistrů v posledních pěti letech hned čtyřikrát, nedostal nic zadarmo,“ dodal Allegri.