Sen Slavie o Lize mistrů se rozplynul. Utkání evidentně rozhodly nepřesné výroky sudích

Pražská Slavia odjížděla na Ukrajinu s výsledkem s možností poprat se o postup do závěrečného boje o účast v Lize mistrů. Domácí věděli, že jim stačí poctivě bránit a vstřelit třeba i nějakou tu branku z protiútoku. Tato strategie nakonec kyjevskému celku vyšla na výbornou, přestože utkání notně ovlivnily výroky sudích.

Slavia měla několik šancí, které ale nedokázala proměnit, přesto je možné s čistým svědomím hovořit o „zářezu“ v přímém přenosu. Skóre otevřel již v 11. minutě Verbič, který dostal vydařený centr od Cygankova. Slavia se aktivně tlačila směrem dopředu a v závěru první půle mohla výsledek srovnat, ale regulérní trefa Tecla nebyla uznána pro podezření z ofsajdu. Opakované záznamy ale daly jasně za pravdu hostům, že se jednalo o jasnou trefu. Za protesty poté dostali Hušbauer a náhradní brankář Kovář žluté karty.

Po změně stran se Slavia opět hnala za vyrovnáním a byla opravdu blízko. Souček však prázdnou branku netrefil a dal šanci soupeři, který se prosadil z jasného ofsajdu. Dynamo zvýšilo na 2:0 po trefě Besjedina, kterému přihrál opět Cygankov. Zbytek utkání již rozvlněné sítě nenabídl, proto Slavia končí v boji o Ligu mistrů. Ačkoliv mohla utkání rozhodnout sama, výsledek byl notně ovlivněn výkony sudích, které byly zjevné.

Odveta 3. předkola Ligy mistrů:

Dynamo Kyjev - Slavia 2:0
Branky: 11. Verbič, 74. Besiedin. Rozhodčí: Stefanski - Boniek, Golis (vš. Pol.). ŽK: Hušbauer, Stoch, Bořil, Coufal, Frydrych, Kovář (z lavičky). Diváci: 39 318. První zápas: 1:1, postupuje Dynamo.
Kyjev: Bojko - Kedziora, Burda (75. Šabanov), Kádár, Pivarič - Sydorčuk, Šepelijev (89. Bujalskyj), Garmaš - Cygankov (90. Morozjuk), Besedin, Verbič. Trenér: Chackevič.
Slavia: Kolář - Coufal, Deli, Ngadeu, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer (85. Frydrych), Sýkora, Zmrhal (67. Baluta) - Tecl (75. Škoda). Trenér: Trpišovský.