Bakoš: Teď budeme pár dní zklamaní, ale fotbalový život nekončí

Bakoš: Teď budeme pár dní zklamaní, ale fotbalový život nekončí
OBSAHUJE OHLASY

Spartak Trnava sehrál ve třetím předkole Ligy mistrů s favorizovanou Crvenou Zvezdou Bělehrad dvě vyrovnané partie (oba duely skončily po devadesáti minutách 1:1), ale nakonec v prodloužení i kvůli zahozenému pokutovému kopu neuspěl a poroučel se do bojů v Evropské lize

Vedení týmu, který trénuje Radoslav Látal a v jehož záloze operuje i exboleslavský záložník Jakub Rada, zařídil pětatřicetiletý ofenzivní veterán Marek Bakoš. Slovenskému mistrovi však vydrželo pouhou minutu. "Otázka je, jak by se vyvíjel zápas, kdybychom gól nedostali. Jak se říká: Soupeře jsme měli na lopatě a mohli jsme ho porazit," smutnil kmenový hráč Viktorie Plzeň, která ho Spartaku zapůjčila do konce podzimní části.

Zkušený snajpr s minulostí v Žilině mohl o všem rozhodnout i pár minut před koncem, ale ve velké šanci neuspěl."Soupeř udělal chybu v obraně, já to měl na noze, ale nedal jsem. Hosté v prodloužení ano, a proto postoupili. Teď budeme pár dní zklamaní, ale fotbalový život nekončí. Naším cílem je přinést do Trnavy evropskou soutěž," pokračoval Bakoš.

Tím, kdo odmítl v závěru prodloužení vyrovnání, byl jednatřicetiletý kapitán Boris Godál, jenž napálil břevno. "Při penaltě jsem trochu zvedl míč. Dali jsme do toho všechno a ještě máme jednu šanci na Evropskou ligu," doplnil vůdce trnavské kabiny.

Ta si nyní jako jeden muž přeje jediné - postup do základní skupiny pohárové soutěže číslo 2, kterou je Evropská liga. "Co bychom před začátkem pohárové sezony dali za to, abychom mohli hrát o Evropskou ligu. Musíme zvednout hlavy. Vyřadili jsme Legii Varšava, trápili jsme Crvenou zvezdu a to by nám mělo dát naději, že na postup do skupiny máme," hlásil devětadvacetiletý záložník Erik Grendel.

A klub, ve kterém dělá generálního ředitele Pavel Hoftych, nechce smutnit dlouho a v play-off hodlá ukázat sebevědomí a nasbírané zkušenosti. "Čeká nás další dvojzápas, ale když budeme hrát jako doteď, tak jsem přesvědčený, že ve skupinové fázi Evropské ligy nebudeme chybět," uzavřel dvaadvacetiletý obránce Andrej Kadlec, jehož tým začal cestu za obhajobou titulu dvěma výhrami a dvěma porážkami, což nyní stačí na šestou příčku.