Juventus se s Barcelonou přetahuje o záložníka PSG. Půjde k Messimu nebo k Ronaldovi?

Juventus se s Barcelonou přetahuje o záložníka PSG. Půjde k Messimu nebo k Ronaldovi?

Již dlouhou dobu má Barcelona zájem o záložníka Paris Saint-Germain Adriena Rabiota. Nyní však do boje o vysokého záložníka vstupuje také turínský Juventus, který ho chce podle italského deníku La Stampa získat za každou cenu. Rodák ze Saint-Maurice je jedním z mála odchovanců v současném "áčku" pařížského velkoklubu a i to je jedním z faktorů, které zvyšují cenu, jenž bude vedení PSG za třiadvacetiletého záložníka požadovat.

Kromě krátké mládežnické stáže v Manchesteru City z roku 2008 strávil Rabiot celou kariérou ve Francii a za Paříž si připsal od roku 2012 celkem 208 startů, ve kterých vstřelil 22 gólů. I po příchodu hvězd světové extratřídy do klubu si dokázal udržet pozici v základní sestavě a v loňské sezóně odehrál za PSG 33 ligových zápasů z 38 možných a podařilo se mmu jednou skórovat.

V roce 2016 si Rabiot připsal reprezentační start za Francii v zápase proti Pobřeží Slonoviny. Poměrně překvapivě nebyl Rabiot po úspěšné sezóně zahrnut do třiadvacetičlenného týmu Francie na mistrovství světa a titulem mistra světa se tedy pyšnit nemůže. Zajímavostí je, že v roce 2014 hrál Rabiot za francouzskou reprezentaci do 20 let proti Česku přátelský zápas v Ústí nad Labem, kde se v současnosti hraje Fortuna národní liga.

Rabiot je s PSG čtyřnásobným mistrem Francie (2014, 2015, 2016, 2018) a čtyřikrát vyhrál také Francouzský pohár, pětkrát pak ten ligový. V roce 2013 se na Euru do 19 let dostal do týmu turnaje a v mládežnických reprezentacích Francie patřil vždy mezi opory týmu. Rabiot se v současnosti může rozhodnout mezi Juventusem a Barcelonou, přičemž oba kluby nabízejí přibližně 60 milionů eur.