Drinkwater je na odchodu z Chelsea, zakotvit má v Německu

Drinkwater je na odchodu z Chelsea, zakotvit má v Německu

Anglický fotbalista Danny Drinkwater je po jedné sezóně na odchodu z londýnské Chelsea. Ve věku osmadvaceti let si má dokonce zkusit první zahraniční angažmá, jelikož podle informací deníku The Daily Star zamíří Drinkwater na roční hostování do německého Schalke. V Chelsea je v záložních řadách příliš velká konkurence a odchod jednoho ze záložníků tak příjde vhod i trenérovi Sarrimu.

Drinkwater je odchovancem Manchesteru United, největšího úspěchu však dosáhl s Leicesterem City, jelikož byl součástí týmu, který v roce 2016 šokujícím způsobem vyhrál Premier League. Drinkwater byl v té sezóně jedním z nejdůležitějších hráčů "Foxes" a s podivem nebyl vybrán do nominace Anglie na Euro 2016.

V případě zdárného dotažení hostování si bude moct Drinkwater v kabině Schalke pokecat s jiným rodilým mluvčím angličtina. Od roku 2016 v klubu totiž působí devatenáctiletý záložník Weston McKennie, jenž pochází z Texasu ve Spojených státech amerických a je součástí programu posílání mladých amerických hráčů do bundesligových klubů, v rámci něhož přišel do Borussie Dortmund Christian Pulišič.

Drinkwater odehrál za Chelsea v loňské sezóně pouhých 12 ligových zápasů, v nichž dokázal jednou skórovat. Celkem desetrát však v dresu "Blues" nastoupil k zápasům ostatních soutěží (Liga mistrů, FA Cup, Carabao Cup) a v Chelsea tedy plnil spíše roli náhradníka. V osmadvaceti letech potřebuje Drinkwater co nejvíce hrát, a proto by bylo hostování v předním německém klubu logickou volbou.