Tévez a spol. si přijeli na Camp Nou pro lekci, za Barcu už poprvé udeřil i Malcom

Tévez a spol. si přijeli na Camp Nou pro lekci, za Barcu už poprvé udeřil i Malcom
OBSAHUJE VIDEO

Zatímco madridští giganti bojovali uprostřed pracovního týdne o evropský Superpohár, další přední tým LaLigy sídlící na katalánském Camp Nou získal Trofej Joana Gampera, což byl v roce 1899 jedním ze zakladatelů FC Barcelona.

Svěřenci kouče Ernesta Valverdeho si v tradičním utkání, které od roku 1966 proběhlo již po třiapadesáté, poradili s argentinským titánem Bokou Juniors, kterou bez problémů přehráli třígólovým rozdílem.

Pro Blaugranas, které čeká v sobotu ligový duel proti Alavésu, šlo o druhý získaný pohár v posledním týdnu. Ještě to není moc dlouho, co na neutrální marocké půdě přehrála v rámci španělského Superpoháru Vaclíkovu Sevillu, jíž přetlačila 2:1.

Ve středu se v barcelonském trikotu prosadila i letní posila z Girondins Bordeaux Malcom, na kterou navázal ještě v prvním dějství Messi a ve druhém Rafinha, jenž uzavíral skóre v 67. minutě po asistenci Suáreze.

Protože šlo o přátelské klání, Barca zapojila do akce 22 hráčů. Ve druhé půli si tak zahráli i Vermaelen, Alcácer či Cillessen, s tím, že jediným hráčem z lavičky, který nezasáhl do hry, byl Jordi Alba. V trikotu poražených si zahrál poslední půlhodinu také T0vez.

Trofej Joana Gampera:

FC Barcelona - Boca Juniors 3:0 (2:0)
Branky: 18. Malcom, 39. Messi, 67. Rafinha.