Plzeň jde do čela tabulky, Sparta nedokázala vyzrát na oslabenou Příbram

O páteční předehrávku v nejvyšší české lize se postarali hráči Dukly, kteří na tom nejsou v tabulce zrovna růžově, a proto doufali, že proti Slovácku to bude jiné. Jak se ale později ukázalo, tak to, co připomínalo jakousi snahu, bylo potopeno jak poziční převahou hostujícího celku, tak obzvláště pak domácím obráncem Chlumeckým, jenž se postaral o oba góly soupeře. Zejména druhý vlastní direkt přišel v úplném závěru hry a pražškému týmu zaručil setrvání na samotném dně tabulky bez jediného získaného bodu.

Mladá Boleslav doma zostudila ligového nováčka z Opavy. První poločas zakončil středočeský tým výsledkem 3:1, po změně stran pak přidal další tři trefy. Hattrickem se blýskl ruský útočník Nikolaj Komličenko, který se tak s pěti trefami v sezoně dostal do čela tabulky střelců. Za hosty dokázal snížit jen Helebrand.

Klokani si přijeli pod Ještěd pro tři body a zdálo se, že by mohli uspět. Hosté do vedení poslal Reiter, ale po změně stran vyrovnal střídající Sukisa. Skóre se již do závěrečného hvizdu neměnilo, přestože Bohemians mohlo uspět, kdyby sudí uznal jejich druhou branku. Trefa Nečase nebyla uznána z důvodu ofsajdu.

Zlín v pátém kole uspěl doma s Teplicemi a udělal radost svým fanouškům. Opět se rozhodovalo až v závěru, kdy Ševci poslali do pole Alexandera Jakubova, který v 93. minutě trefil jedinou branku utkání a rozhodl tak o důležitých třech bodech pro moravský celek.

Pražská Slavia ztratila první body a darovala šanci Plzni a Spartě dostat se do tříbodového náskoku. Sešívaní po vyřazení z boje o Ligu mistrů nedokázali potěšit fanoušky v Edenu, když padli s Jabloncem rozdílem dvou branek. Domácí měli šance na vyrovnání, ale Škoda neproměnil pokutový kop a další střely sítě nerozvlnily.

Mistrovská Plzeň neklopýtla ani v pátém kole a dokázala se trhnout na rozdíl tří bodů od Slavie. Západočeský klub odcestoval do Karviné, která se v nové sezóně výsledkově trápí a je zatím bez bodu. Utkání rozhodla jediná branka, kterou zaznamenal již v 6. minutě Krmenčík. Centr na hlavu mu poslal do vápna Patrik Hrošovský.

Pražská Sparta nedokázala vyzrát na oslabenou Příbram a nakonec získala jen pouhý bod, což je ztrátou, neboť pustila do čela tabulky Plzeň. Hosté se dostali do vedení z protiútoku, kdy se bez problémů prosadil Slepička již šesté minutě utkání. Sparta odpověděla v 38. minutě, kdy Kanga proměnil pokutový kop po faulu na Stanciua. O pár minut později šli hosté navíc do oslabení, když Tregler stáhl k zemi Tetteha, který by byl jinak ve velké šanci. Po změně stra se střelecky prosadil Chipciu, ale Sparta nakonec náskok neudržela, neboť čtyři minuty před koncem Antwi vyhrál souboj s Frýdkem a sám zamířil na bránu Nity, kterého překonal a upravil na konečných 2:2.

FORTUNA:LIGA - 5. kolo:

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 1:2 (1:1)
Branky: 15. Schranz z pen. - 13. a 90. oba vlastní Chlumecký. Rozhodčí: Jílek - Kříž, Caletka. ŽK: Bezpalec, Tetour, Djuranovič, Rada - Kadlec, Hofmann. Diváci: 1287.
Dukla: Rada - Douděra (76. Brandner), Bezpalec, Chlumecký, Miloševič - Tetour, Hanousek - Breda (52. Djuranovič), Holík, Podaný (73. Holenda) - Schranz. Trenér: Drsek.
Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Krejčí, Kadlec - Daníček - Navrátil (76. Kalabiška), Sadílek, Havlík (46. Janošek), Petr - Zajíc (84. Kubala). Trenér: Kordula.

FK Mladá Boleslav - SFC Opava 6:1 (3:1)
Branky: 3., 21. a 58. z pen. Komličenko, 44. a 53. Takács, 67. Ladra - 27. Helebrand. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Vít. ŽK: Schaffartzik (Opava). Diváci: 3100.
M. Boleslav: Šeda - Pauschek, Chaluš, Král, Keresteš - Hůlka (73. Kateřiňák), Takács - Diviš (65. Přikryl), Ladra, Konaté - Komličenko (81. Mareš). Trenér: Weber.
Opava: Fendrich - Hrabina, Svozil (52. Smola), Radič, Helebrand - Kuzmanovič, Schaffartzik, Jursa, Zapalač (83. Janetzký) - Jurečka (70. Řezníček), Puškáč. Trenér: Skuhravý

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)
Branky: 52. Mashike Sukisa - 42. Reiter. Rozhodčí: Proske - Kotík, Antoníček. ŽK: Breite, Malinský, Karafiát - F. Hašek, Bederka. Diváci: 4991.
Liberec: Hladký - Mikula, Vukliševič, Karafiát, Mara - Breite, Ševčík - Malinský (79. Nešický), Potočný (62. Oršula), Pešek (46. Mashike Sukisa) - Pázler. Trenér: Hornyák.
Bohemians: Valeš - Dostál, Krch, Šmíd, Bartek - Reiter, Švec (55. Bederka), F. Hašek, Vodháněl - Hilál (75. Nečas), Mašek (67. Juliš). Trenér: M. Hašek st.

Fastav Zlín - FK Teplice 1:0 (0:0)
Branka: 90.+4 Jakubov. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek. ŽK: Poznar - Jeřábek. Diváci: 3402
Zlín: Dostál - Hnaníček, Buchta, Gajič - Podio - Matejov, Traoré, Jiráček (71. Džafič), Bartošák - Beauguel (89. Jakubov), Poznar (85. Železník). Trenér: Bílek.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Hošek, Krob - Ljevakovič (79. Trubač), Kučera - Hyčka, Žitný, Hora (54. Shejbal) - Vaněček (90.+1 Červenka). Trenér: Šmejkal.

Slavia Praha - FK Jablonec 0:2 (0:1)
Branky: 44. Doležal, 77. Holeš. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Dobrovolný. ŽK: Souček, Škoda, Sýkora, Pokorný (všichni Slavia). Diváci: 13 263.
Slavia: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli (17. Pokorný), Zelený (72. Tecl) - Souček - Baluta, Hušbauer, Sýkora, Stoch (80. Bořil) - Škoda. Trenér: Trpišovský.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Kubista, Hübschman - Masopust, Trávník (77. Považanec), Jovovič (88. Chramosta) - Doležal (84. Břečka). Trenér: Rada.

MFK Karviná - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 6. Krmenčík. Rozhodčí: Orel - Kubr, Myška. ŽK: Janečka, Budínský - Zeman. Diváci: 3942.
Karviná: Berkovec - Čolič, Panák, Janečka, Moravec - Mertelj, Budínský - Tusjak, Lingr (60. Smrž), Letič (80. Galuška) - Wágner (63. Ramirez). Trenér: Nádvorník.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hubník, Pernica, Limberský - Procházka, Hrošovský - Petržela (68. Ekpai), Hořava (78. Čermák), Zeman - Krmenčík (88. Řezníček). Trenér: Vrba.

Sparta Praha - 1. FK Příbram 2:2 (1:1)
Branky: 38. z pen. Kanga, 69. Chipciu - 6. Slepička, 86. Antwi. Rozhodčí: Franěk - Moláček, Vlasjuk. ŽK: Květ, Skácel, Švenger. ČK: 42. Tregler (všichni Př.). Diváci: 11 987.
Sparta: Nita - Chipciu, Kaya (66. Vatajelu), Radakovič, Costa (83. Štetina) - Stanciu, Kanga, Frýdek, Plavšič - Šural, Tetteh. Trenér: Ščasný.
Příbram: Švenger - Nový, Nitrianský, Tregler, Skácel - Fantiš (56. Antwi), Květ, Matoušek, Kilián, Rezek (44. Soldát) - Slepička (46. Hlúpik). Trenér: Csaplár.