Atlético zahájilo sezonu remízou, Liverpool drží krok s čelem tabulky

Londýnské derby nabídlo celkem pět branek. Nakonec se více radovala Chelsea, která sice přišla o dvoubrankový náskok, ale ve druhé poli dokázala jednu trefu přidat. Arsenal tak zůstává po dvou kolech bez bodu. PSG překvapivě po prvním poločase prohrávalo s Guingampem 1:0, ale nepříznivý stav dokázalo otočit a vyhrát 3:1. Trápil se i Juventus, který nakonec na půdě Chieva uhrál výhru 3:2.

Nováčkům v anglické lize se příliš nedařilo ani v prvním kole a prozatím je nepotěšilo ani kolo druhé. Zatímco Cardiff před vlastním publikem proti Newcastlu nevyužil početní převahu a remizoval pouze 0:0, tak Wolverhampton proti svému oslabenému soupeři (Leicester) dokonce prohrál. V 66. minutě se Jamie Vardy dopustil hrubého faulu, po němž musel ze hřiště pryč, ale jeho týmu to i tak stačilo, aby výsledek 2:0 dokopal až do konce.

Druhou výhru si připisuje do tabulky i londýnský Tottenham, jemuž ještě chybí jistý rytmus k ideální hře. V prvním kole však Kohouti vyzráli na Newcastle, v tom druhém porazili Fulham a v Manchesteru, kam pojedou v rámci třetího kola a kde vyzvou Rudé ďábly, se představí bez ztráty jediného bodu.

Nedělní den nabídl utkání obou celků z Manchesteru. Zatímco Citizens deklasovali Huddersfield 6:1 i díky hattricku Agüera, Rudí ďáblové body ztratili. Na půdě Brightonu prohráli 2:3 a kouč José Mourinho hodně zuřil. Kritický byl především první poločas, po kterém hosté prohrávali 1:3. Po změně stran až v samotném závěru snížil Pogba z pokutového kopu.

Pondělní nabídka zápasů sice již nebyla tak bohatá, zato neméně atraktivní. Svou sezonu odstartovalo Atlético Madrid, které se po výhře nad Realem Madrid v Superpoháru UEFA nechalo trochu unést a ve Valencii pouze remizovalo 1:1. Oproti tomu anglický Liverpool, jakožto jeden z favoritů na titul v Premier League, na půdě Crystal Palace nezklamal. Svěřenci Jurgena Kloppa si po většinu zápasu drželi poziční převahu, jíž zúročili až v 45. minutě během pokutového kopu.

Serie A - 1. kolo:

Chievo - Juventus 2:3 (38. Stepinski, 56. Giaccherini z pen. - 3. Khedira, 75. Bani vl., 90.+3 Bernardeschi)
Lazio - Neapol 1:2 (25. Immobile - 45. Milik, 59. Insigne)
Turín - AS Řím 0:1 (89. Džeko)
Bologna - SPAL 0:1 (71. Kurtić)
Empoli - Cagliari 2:0 (14. Krunić, 52. Caputo)
Parma - Udinese 2:2 (43. Inglese, 59. Barilla - 65. De Paul z penalty, 69. Fofana)
Sassuolo - Inter 1:0 (27. Berardi z penalty)
Atalanta - Frosinone 4:0 (14. a 90+2. Gómez, 48. Hateboer, 61. Pašalić)

La Liga - 1. kolo:

Girona - Valladolid 0:0
Betis - Levante 0:3 (37. Roger, 54. a 90.+5 Morales)
Celta Vigo - Espanyol 1:1 (52. D. López vl. - 45. Hermoso)
Villarreal - Real Sociedad 1:2 (16. Moreno - 40. Willian José, 71. Juanmi)
Eibar - Huesca 1:2 (69. Escalante - 5. a 40. Gallar)
Rayo - Sevilla 1:4 (85. Embarba z penalty - 15. Vázquez, 31., 45. a 79. Silva)
Barcelona - Alavés 3:0 (64. a 90. Messi, 83. Coutinho)
Valencia - Atlético Madrid 1:1 (56. Rodrigo - 26. Correa)
Bilbao - Leganés 2:1 (27. Nolaskoain, 90+3. Muniain - 33. Silva)

Ligue 1 - 2. kolo:

Reims - Lyon 1:0 (32. Chavarria)
Guingamp - Paris St. Germain 1:3 (28. Roux - 53. Neymar z pen., 82. a 90. Mbappé)
Amiens - Montpellier 1:2 (62. Mollet, 82. Konaté z penalty - 71. Skhiri)
Caen - Nice 1:1 (51. Bammou z penalty - 82. Ganago)
Dijon - Nantes 2:0 (8. a 74. Tavares)
Monako - Lille 0:0
Rennes - Angers 1:0 (82. Sarr)
Štrasburk - Saint-Étienne 1:1 (55. Goncalves - 88. Gueye)
Toulouse - Bordeaux 2:1 (44. Leya, 67. Dossevi - 50. Kamano)
Nîmes Olympique - Marseille 3:1 (34. Bouanga, 62. Thioub, 86. Ripart - 49. Thauvin)

Premier League - 2. kolo:

Cardiff - Newcastle 0:0
Everton - Southampton 2:1 (15. Walcott, 31. Richarlison - 54. Ings)
Leicester - Wolverhampton 2:0 (29. Doherty vl., 45. Maddison)
Tottenham - Fulham 3:1 (43. Lucas, 74. Trippier, 77. Kane - 52. Mitrovič)
West Ham - Bournemouth 1:2 (33. Arnautovič - 60. Wilson, 66. Cook)
Chelsea - Arsenal 3:2 (9. Pedro, 20. Morata, 81. Alonso - 37. Mchitarjan, 41. Iwobi)
Burnley - Watford 1:3 (6. Tarkowski - 3. Gray, 48. Deeney, 51. Hughes)
Manchester City - Huddersfield 6:1 (25., 35. a 75. Agüero, 31. Gabriel Jesus, 48. D. Silva, 84. vlastní Kongolo - 43. Stanković)
Brighton - Manchester United 3:2 (25, Murray, 27. Duffy, 44. z penalty Groß - 34. Lukaku, 90+5. z penalty Pogba)
Crystal Palace - Liverpool 0:2 (45. z penalty Milner, 90+3. Mané)