Krmenčík: Penalty mi asi nejsou souzené. Příště ji přenechám rád někomu jinému

Krmenčík: Penalty mi asi nejsou souzené. Příště ji přenechám rád někomu jinému

Viktoria Plzeň je i po pátém ligovém kole bezchybná a utíká pražské Slavii na rozdíl tří bodů. Utkání v Karviné rozhodla jediná trefa, kterou obstaral hned v samotném úvodu nejlepší střelec minulé sezóny Michael Krmenčík. Jak se v kabině hráči shodli, jedná se o důležité body.

Jedinou branku utkání vstřelil Krmenčík, který patří k hlavní palební síle západočeského klubu. Stalo se tak již v šesté minutě. Bylo to poprvé, co se Viktoria v této sezóně prosadila v prvním poločase. Autor první branky mohl náskok pojistit, ale pokutový kop neproměnil. „Lituju toho a rád už ji příště přenechám někomu jinému. Penalty mi asi nejsou souzené. Každopádně, i když to skončilo jen 1:0, tak jsou to 3 body a to je nejdůležitější. Výhra nás těší, jsem rád, že jsem svůj 100. zápas v lize mohl oslavit gólem,“ přiznal v rozhovoru pro klubové stránky Krmenčík.

Viktoria počtvrté v řadě udržela čisté konto, což svědčí o tom, že defenziva funguje zatím bezchybně. „Chtěl bych ocenit, že to ubráníme. Celé mužstvo pracuje dobře, bojujeme jako tým a to se nám vyplácí. Zaplať pánbůh, že se nám zatím pokaždé podařilo vstřelit gól a ubránit to,“ přiznal krajní obránce Radim Řezník.

I on po utkání přiznal, že kdyby Plzeň vstřelila druhou branku, mohlo se jí dýchat mnohem lépe. „Je to škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Bylo to pak hektické, spousta nakopávaných balónů a soubojů, které jsme ale zvládli. Jsme strašně rádi za ty tři body,“ dodal Řezník na klubových stránkách plzeňského klubu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.