Magera sází o úroveň níž gól za gólem a děkuje Pivarníkovi: Plnou důvěru jsem dlouho neměl

Magera sází o úroveň níž gól za gólem a děkuje Pivarníkovi: Plnou důvěru jsem dlouho neměl

To, že bude po pěti kolech Fotbalové národní ligy nejlepším střelcem veterán Lukáš Magera, se i s ohledem na jeho dlouhou prvoligovou kariéru, asi nečekalo.

Bývalý kanonýr Baníku či Mladé Boleslavi vévodí produktivní tabulce s pěti přesnými zásahy, když dokázal skórovat ve všech úvodních duelech.

Také proto slyší chválu z vlastních řad. "Vidím ho na tréninku, jak dokáže všechny situace ze stran zakončit gólem. Kopací techniku má ale Lukáš vynikající. Se zakončením si dokáže poradit. Když si ho balon najde, dokáže se postavit a situaci vyřešit," ocenil svého svěřence Roman Pivarník, jehož slova zveřejnil web idnes.cz.

A nechybí mu ani respekt u konkurence a soupeřů. Tak jako v případě Českých Budějovic, s nimiž se Brno utkalo naposledy. "Mageru jsme bránili naivně. Dělal nám obrovské problémy. Brno ho hledalo dlouhými míči a on vyhrával souboje," uvedl kouč Dynama David Horejš.

Pětatřicetiletý fotbalista už dal tolik branek, jako za posledních 18 měsíců své boleslavské mise. "Pět gólů, to je prostě super, ale vyměnil bych to klidně za to, kdybychom měli víc bodů," připomněl brněnské postavení v tabulce sám kolega Melichárka., Vraštila a spol.

"Musím poděkovat i trenérovi za to, že mám jeho plnou důvěru. To jsem dlouho neměl. Je to i trenérova zásluha, že se mi takto daří. Kdybych tolik nehrál, tak ty góly nedávám. Zkušenosti jsou mojí výhodou. Soupeři jsou ale mladší a rychlejší. Snažím se udělat maximum pro svoje mužstvo," citoval web idnes.cz slova hráče se zkušenostmi z Anglie či Rumunska.

V sobotu čeká Brno před kamerami České televize výjezd do Prostějova. I tam se určitě budou muset být před Magerou na pozoru...

Střelecká tabulka FNL:

Magera - 5
Jindráček - 4
Petráň - 4
Klíma - 3
Richter - 3