Teplický Král už byl snad oběma nohama v Bordeaux. Co zhatilo jeho příchod do Ligue 1?

Teplický Král už byl snad oběma nohama v Bordeaux. Co zhatilo jeho příchod do Ligue 1?

Český reprezentant do jednadvaceti let Alex Král měl před pár dny podepsat kontrakt s francouzským Girondins Bordeaux. Jeho avizovaný transfer z teplických Stínadel do země galského kohouta se však nakonec neuskutečnil. Důvod?

Jak informoval Deník Sport, uruguayský trenér Gus Poyet měl spory s vedením Girondins kvůli prodeji důležitého útočníka Gaëtana Labordeho a ačkoliv si mladého stopera vytipoval, protože byl sportovním ředitelem Stéphanem Martinem odvolán z funkce, z přestupu za čásku okolo jednoho milionu eur na poslední chvíli sešlo.

"Teplice obdržely na Alexe oficiální nabídku a s trenérem Poyetem jsme vedli několik konzultací. Pak se ale stalo, co se stalo, tak jsme odjeli zpátky do Česka. Je to komplikace a čekáme, jak to dopadne. Definitivní rozhodnutí Bordeaux ještě neudělalo. Jednáme dál," citoval iSport.cz slova agenta Karola Kisela, s tím, že francouzskému klubu ho měl s ohledem na budoucnost doporučit i Jaroslav Plašil.

"Vrátil a my nic nevíme, je to taková zvláštní situace. Byl by to zajímavý přestup, ale zase ne nějaké terno. Zatím je to slepá ulička, ale ještě by se mělo jednat dál," uvedl sportovní ředitel Sklářů Jakub Dovalil, který jedním dechcem dodal, že náhradu zatím neřeší.

Bordeaux následně utkalo s Toulouse a prohry 1:2 už byl svědkem dočasný kouč Éric Bédouet. Vedení nyní hledá nového stratéga a mezi spekulacemi se objevuje i osoba Thierry Henryho, který zatím naposledy asistoval u belgického národního mužstva Robertu Martínezovi.

Pokud se šestinásobný šampion Francie te Stade Matmut-Atlantique pro více než 42 tisíc diváků bude chtít ke kolegovi Hory, Kroba, Ljevakoviče a spol. vrátit, zelenou tomu bude muset dát nový šéf.