Mourinha propustí ještě před Vánoci, předpovídají v Anglii

Mourinha propustí ještě před Vánoci, předpovídají v Anglii

Výkony Manchesteru United jdou dolů vodou, což se potvrdilo i proti jednomu z papírově nejslabších celků Premier League Brightonu, jemuž Rudí ďáblové podlehli po jednom z nejhorších výkonů ve své novodobé historii. Velká kritika se nese jak na celý tým, tak zejména na hlavu trenéra.

Portugalský manažer v čele klubu z červené části Manchesteru se již přehoupl do své třetí sezony, jíž ani on sám nedává velké naděje na zisk blahodárného titulu. O všem svědčí jeho výpovědi z tiskových konferencí během přípravného turné po USA, kde si José Mourinho stěžoval na špatný přístup ze strany vedení, jež mu nechtělo zajistit potřebné hráče pro další ligové boje.

„Je to ten starý známý příběh, co jsme u Mourinha mohli vidět  už několikrát předtím. Týmu se nedaří a on brečí kvůli hráčům, které buďto má k dispozici, ale nedosahují svého herního potenciálu, nebo které nemá k dispozici, jelikož je během přestupového období nedostal. Jeho negativita se pak přesouvá na celé mužstvo, a to pak bude předvádět výkony podobné tomu v Brightonu,“ vysvětluje bývalý hráč Rudých ďáblů Lee Sharpe.

Podobná slova volí i experti ve studiu stanice Sky Sports hodnotící velice špatnou předsezonní přípravu a s ní i dlouhodobé negativní výsledky s papírově slabšími celky tabulky. Problém porazit týmy bojující o udržení se s United táhne prakticky od Josého příchodu a spousta lidí pak začíná pochybovat, jestli je to tou špatnou taktickou stránkou, nebo týmem, který „nemá“ kvalitu, i když do něj vedení napumpovalo již hodně peněz (třetí nejvíce utrácející klub za posledních pět let).

„O tom týmu by se dalo říct, že to je jen skupinka lidí, kteří se po práci dohodli, že si večer půjdou zakopat. Chybí mu jakákoliv souhra, hráči jsou vázáni taktickými a defenzivními pokyny, kvůli nimž pak nemohou naplno těžit ze svého potenciálu,“ shodují se experti v anglické televizi.

„Jako manažer týmu byste měl své hráče tlačit až na hranici možností a ne je veřejně pomlouvat nebo kritizovat jejich výkony. Pak se může stát, že si s jednou, dvěma hvězdami nesednete, oni přestanou být produktivní a najednou se rozpadne celé jádro týmu. A přesně takhle to vypadá v Manchesteru,“ odkazuje konkrétně Graeme Souness na Mourinhovy spory s francouzským záložníkem Paulem Pogbou. „Myslím si, že se pohybuje na tenkém ledě a o jeho osudu může rozhodnout už několik příštích zápasů,“ doplňuje tentýž člověk.

United prohráli v Brightonu podruhé za sebou a opět byl jejich výkon natolik bídný, že hráčům nezbylo nic jiného než přiznat, že porážka byla více než zasloužená. Některá media tento výkon dokonce označila za nejhorší od odchodu legendárního Sira Alexe Fergusona, s čímž by se dalo jistě souhlasit. Manchester je pod Mourinhem nejméně běhavý tým v Premier League a tento údaj si nezlepšil ani v posledním ligovém klání, v němž jeho soupeř v průměru naběhal až o 10 km více.