Bentekeho dokáže málokterý obránce uhlídat na sto procent, chválil Klopp Van Dijka

OBSAHUJE OHLASY

Liverpoolští Reds splnili v Selhrust Parku povinnost a z půdy Crystal Palace si dle předpokladů odvezli tři body. Manažer neúspěšného finalisty Ligy mistrů Jürgen Klopp však po venkovní výhře 2:0 příliš nezářil.

Bentekeho dokáže málokterý obránce uhlídat na sto procent, chválil Klopp Van Dijka

Sedmadvacetiletého Nizozemce Virgila Van Dijka přesto pochválil. "Ještě tam byly rezervy. Myslím si, že dokážeme zahrát lépe. Věděli jsme, že hráči Palace neprodají kůži lacino a budou to zkušet dlouhými míči. V útoku mají Christiana Bentekeho, jehož dokáže málokterý obránce uhlídat na sto procent a nebezpečí hrozí i z odražených míčů. Virgil van Dijk však odvedl při bránění dobrou práci," ocenil svého svěřence někdejší stratég Mainzu a Dortmundu.

Liverpool zatím v nové sezoně Premier League neinkasoval, což už o sobě dalších devatenáct mužstev říci nemůže. "V defenzivě to bylo zcela v pořádku, ale nebyl jsem příliš spokojen s naší hrou v útoku. Chyběl nám lepší rytmus i správné načasování, při zakládání akcí jsme málo využívali krajních obránců. Z naší strany to nebyl brilantní výkon. Důležité bylo, že jsme gólově udeřili ve chvílích, kdy jsme to nejvíc potřebovali," podotkl šéf Maného, Firmina, Salaha a spol., který vede tým z města Beatles již necelé tři roky.

První výjezd v Premier League mimo Anfield si odbyl Brazilec Alisson Becker, v současnosti druhý nejdražší brankář planety. "Při přímém kopu předvedl bravurní zákrok a vyznamenal se i při hlavičce Bentekeho. Při dalších nebezpečných situacích mu pomohli naši stopeři," zakončil Klopp po šestém vítězství v řadě.