Povede Plašila a rozhodne o Královi? Wenger prozradil, že Henry by práci v Bordeaux bral

Francouzský celek Girondins Bordeaux, jenž má na soupisce šestatřicetiletého veterána Jaroslava Plašila a který před pár dny málem podepsal teplického mladíka Alexe Krále, má zájem o to, aby na jeho čerstvě volnou trenérskou lavičku usedl Thierry Henry.

Povede Plašila a rozhodne o Královi? Wenger prozradil, že Henry by práci v Bordeaux bral

A šance na to není malá - bývalý dlouholetý manažer Arséne Wenger, který francouzského mistra světa i Evropy z let 1998 a 2000 několik let trénoval, se totiž ve francouzském tisku nechal slyšet, že by mohl mít Herny o onen post opravdový zájem.

"Je to tak. Chce to dělat. Je inteligentní a má na to," citovala média slova muže, který vedl londýnské Kanonýry neuvěřitelných dvaadvacet let.

Pro jednačtyřicetiletého Henryho, který si v posledních letech přivydělával na ostrovech také jako televizní odborník, by to byla první velká profesní štace. Od roku 2016 působil někdejší snajpr Barcelony, Monaka, Juventusu či New Yorku Red Bulls u belgického národního mužstva jakožto asistent Roberta Martíneze a pomalu cítí, že je ten správný čas na převzetí hlavní odpovědnosti.

Šestinásobný mistr země galského kohouta hledá trenéra po konci padesátiletého Gustava Poyeta, který po prodeji útočníka Gaëtana Labordeho ostře kritizoval sportovní vedení klubu a musel z kola ven.

Uruguayský odborník s minulostí v Brightonu, Sunderlandu, AEK Atény, Betisu či Šanghaji má zatím jen zastavenou činnost, ale podle všeho už se na lavičku týmu, který začal ligu dvěma porážkami se Štrasburkem a Toulouse, nevrátí.