Robben: Nejdřív jsem si nebyl jistý, ale nakonec je Bayern nejlepší volbou mého života

Robben: Nejdřív jsem si nebyl jistý, ale nakonec je Bayern nejlepší volbou mého života

Dnes už čtyřiatřicetiletý bývalý nizozemský reprezentant se hodlá soustředit jenom na klubové dění, které může být v jeho hráčské kariéře to poslední. Zkušený křídelník Arjen Robben nám prozradil, že přestup do Bayernu Mnichov bylo to nejlepší, co ho mohlo v životě potkat, i když stačilo málo a hrál by jinde.

„Abych byl upřímný, nikdy bych nečekal, že tu (v Allianz aréně) zůstanu tak dlouho. Snažím se být realistou, a proto vím, že se svět vyvíjí, fotbal se vyvíjí. Mnoho týmů sází více a více na mladé, rychlé a dobře technicky nadané hráče a i když jsem se vždy snažil dělat vše, co bylo v mých silách, sám jsem občas cítil, že jsem spoustu věcí mohl udělat lépe,“ podotýká střelec 138 gólů během deseti aktivních sezon v Bayernu.

„Když se Bayern poprvé ozval, byl jsem z té nabídky velice skeptický. Vůbec jsem netušil, jestli je to klub pro mě a jestli toho později nebudu litovat,“ svěřuje se Arjen. „Začátky nebývají nikde lehké, ale nyní s odstupem času mohu říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí mého života,“ doplňuje hráč, který má na svém bundesligovém kontě sedm ligových titulů.

A výsledky dlouhodobé práce se u holandského křídelníka zúročily i novou smlouvu. Díky ní bude Robben hájit barvy slavného bavorského celku také během nadcházející sezony, po níž, jak sám předtím avizoval, možná zváží i celkový konec aktivní kariéry.